Zamknij

Zwrot podatku z NL i DE. Nie czekaj i złóż swoje zeznanie podatkowe

15:02, 03.11.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 15:02, 03.11.2022

Holandia i Niemcy to kraje, w którym żyje wielu naszych rodaków. Masowy exodus zaczął się już wiele lat temu, szczególnie do naszych zachodnich sąsiadów. Zmiany ustrojowe, przystąpienie Polski do UE, brak pracy. Te czynniki mobilizowały całe rodziny do emigracji w poszukiwaniu lepszego życia. Wyjeżdżają wykształcone osoby, ale i te, które dopiero co skończyły szkołę średnią. Dlaczego? Powód jest jeden. Za granicą są w stanie godnie zarabiać i odkładać lub wysyłać rodzinie sporą część wynagrodzenia. Legalna praca rodzi również obowiązki podatkowe - coroczne zeznanie podatkowe. O tym kogo dotyczy, jaka jest wysokość zwrotu podatku i kiedy należy je dostarczyć do urzędu skarbowego przeczytasz w tym artykule.

100% zwrotu podatku z Holandii - ciesz się dodatkową gotówką, która wynosi nawet kilka tysięcy złotych

Polacy w Holandii stanowią jedną z największych grup etnicznych. To kraj, do którego chętnie przyjeżdżają pracownicy sezonowi do branży ogrodniczej i rolniczej. Nie bez powodu Holandia cieszy się sporym zainteresowaniem. Jest to nie tylko miejsce dobre i przyjemne do życia z racji dobrych zarobków, ale i słynące z ładnych widoków, czystości i dużej ilości zieleni.

Ofert legalnej pracy tam nie brakuje. Podobnie, jak w Polsce, podatnicy muszą rozliczyć się z holenderskim urzędem skarbowym - Belastingdienst. Jeśli pracowałeś lub pracowałaś w Królestwie Niderlandów masz prawo odzyskać nadpłacony podatek dochodowy. Na https://holandia.org/zwrot-podatku-z-holandii/ pobierzesz wymagane dokumenty do rozliczenia. System podatkowy w Holandii określa dwa terminy składania zeznań podatkowych - 1 lipiec (dla niezameldowanych) i 1 maja (dla osób z meldunkiem).

Procedura podatkowa w Niemczech. Zwrot podatku nawet w 6 tygodni

Zwrot podatku z Niemiec przysługuje podatnikom, którzy m.in. posiadają status rezydenta. Jest nim osoba, która mieszka w Niemczech na stałe lub przebywała u naszych zachodnich sąsiadów przez 6 pełnych miesięcy. Największym przywilejem owego statusu jest korzystanie z kwoty wolnej od podatku i wielu ulg podatkowych, dodatkowo podwyższających kwotę zwrotu. Niemiecki urząd skarbowy oczekuje na deklaracje podatkowe do 31 maja bieżącego roku podatkowego. Warto rozliczyć się w terminie, gdyż system podatkowy w Niemczech przewiduje kary finansowe dla spóźnialskich. A ile wynosi czas oczekiwania na zwrot podatku? Urzędnicy rozpatrują wniosek w ciągu od 3 do 6 miesięcy, dlatego najlepiej wypełnić deklarację podatkową od razu po otrzymaniu Lohnsteuerkarte, czyli niemieckiej karty podatkowej, w której zawarte są informacje o naszym wynagrodzeniu. 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%