Zamknij
REKLAMA

Native speaker – sposób na doskonalenie angielskiego!

13.02, 18.01.2023 art. sponsorowany Aktualizacja: 13.02, 18.01.2023

Pewnie wiele razy spotkałeś się z terminem „native speaker”. Nic dziwnego, bo ostatnio jest to coraz popularniejszy sposób na doskonalenie swoich umiejętności językowych. Kim jest native speaker? Dlaczego warto z nim rozwijać język obcy? Odpowiedzi znajdziesz w naszym artykule!

Nauka z native speakerem to bardzo dobra okazja do osłuchania się z rodzimym akcentem.

Kim jest native speaker?

Native speaker to osoba, która wychowała się w kraju, w którym językiem urzędowym jest angielski, np. w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Australii, Nowej Zelandii albo Kanadzie. Dla takiej osoby język obcy jest językiem ojczystym. Native speaker to również określenie, którego używa się w kontekście nauczycieli tego języka za granicą. Jest to zatem osoba pochodząca z danego kraju i płynnie posługująca się rodzimym językiem, a także zajmująca się jego nauczaniem w innym państwie.

Nauka z native speakerem – czemu rodzimy użytkownik języka jest skuteczny w nauczaniu?

Zastanawiasz się, dlaczego nauka z native speakerem jest skuteczna? Dlaczego coraz więcej osób decyduje się na ten sposób uczenia się języka? Dzięki temu, że native speaker w trakcie nauczania posługuje się językiem obcym, naturalne jest, że jego uczniowie będą starali się odtwarzać używane przez niego sformułowania i odpowiednią wymowę słów. To z kolei wpływa na szybsze przyswajanie umiejętności lingwistycznych. Oprócz tego kontakt z tzw. „żywym językiem” wzbudza zainteresowanie danym krajem i pomaga lepiej poznać jego kulturę, historię i obyczaje. Konwersacje obfitują w sprytnie przekazywane sformułowań w języku obcym, ponieważ pozwalają na to spontaniczne reakcje ze strony native speakera i jego niemal nieograniczonej wiedzy lingwistycznej. Nie trzeba nawet dodawać, że native speaker ma bardzo duży wpływ na szybkość i łatwość nauki języka.

Angielski online – poprawa angielskiego z native speakerem

Nauka z native speakerem online pozwoli Ci nie tylko nabrać większej pewności siebie w trakcie komunikacji z obcokrajowcami, ale również poznać słownictwo i kulturę danego kraju. Zajęcia online to przede wszystkim mówienie, w dalszej kolejności są słuchanie i rozumienie ze słuchu. Pamiętaj, że im więcej rozmawiasz z rodzimym użytkownikiem języka, tym więcej i szybciej się uczysz. Jeśli marzyłeś o płynnym posługiwaniu się językiem, native speakerzy są najlepszym rozwiązaniem.

(art. sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%