Zamknij
REKLAMA

Jakie wybrać ogrodzenie dla domu?

15:05, 31.10.2019 | materiały partnera

Płot nie tylko wyznacza obszar naszej posesji, ale też stanowi dodatkowe zabezpieczenie. Dzięki niemu nikt niepożądany nie wtargnie na nasz teren. Poza tym jest ochroną dla rodzin z dziećmi i zwierzętami, ponieważ istnieje mniejsze ryzyko przedostania się na ulicę. Nie można też zapomnieć o tym, że ogrodzenie musi się dobrze komponować z nieruchomością, dlatego tak istotny jest wybór odpowiedniego rodzaju.

O czym pamiętać przy wyborze ogrodzenia?

Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na to, co jest dla nas najważniejsze w przypadku płotu. Dzięki temu łatwiej nam będzie określić, jaki ma być jego charakter, a także wygląd. Dlatego zastanówmy się nad tym, czy chcemy wykorzystać ogrodzenie do zwiększenia swojej prywatności, jako dodatkowe zabezpieczenie, a może najważniejsze są dla nas walory estetyczne. Warto pomyśleć o tym jeszcze na etapie budowy, ponieważ niektóre rozwiązania łatwiej jest wtedy wprowadzić. Poza tym jest to istotne np. ze względu na umiejscowienie furtki oraz bramy.

Rodzaje ogrodzeń – na który się zdecydować?

Obecnie mamy naprawdę spory wybór różnych rodzajów ogrodzeń. Dzięki temu łatwiej jest nam dopasować go do naszych potrzeb, funkcji, jakie ma spełniać, a także wyglądu całej nieruchomości. Jednak ważne jest to, by zwrócić uwagę na poszczególne cechy najpopularniejszych modeli. W ten sposób będziemy zadowoleni z ostatecznego wyboru.

Ogrodzenie z gabionu

Bez wątpienia jest to ostatnio jeden z najpopularniejszych płotów. Ma dość charakterystyczny wygląd, który stanowi ciekawą ozdobę, a także dobrze dopasowuje się do nowoczesnych domów. Wyróżnia się przede wszystkim tym, że jest zbudowany z koszy w kształcie prostopadłościanów, które są wypełnione różnymi kamieniami. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie naprawdę indywidualnego charakteru. Pomocne w tym będzie wybranie doświadczonej firmy jak np. https://palisada.pl/ogrodzenia-dla-domu.

Metalowe ogrodzenie

Ich niewątpliwą zaletą jest wygląd, ponieważ ogrodzenia metalowe mogą mieć bardzo indywidualny charaktery. W przypadku droższych wersji możliwe jest wykonanie słupków lub wykończeni według własnego projektu. Jednak bardzo popularne są też ogrodzenia wykonane z metalowych słupków, a między nimi umieszczona jest siatka. Trzeba jednak pamiętać o tym, że metalowy płot często nie zapewnia dużej prywatności.

Drewniany płot

Trzeba przyznać, że drewno nadal jest bardzo popularnym budulcem, z jakiego wykonywane jest ogrodzenie. Jednak sprawdzi się tylko w przypadku tradycyjnych domów, ponieważ może niezbyt dobrze dopasowywać się do nowoczesnych nieruchomości. Nie można też zapomnieć o tym, że drewno wymaga szczególnej pielęgnacji. W innym wypadku szybko się zniszczy.

Naturalne ogrodzenie

Coraz częściej wybierane też są ogrodzenia z roślin, które są posadzone przy granicy posesji. Choć niewątpliwie takie rozwiązanie jest korzystne dla środowiska, to jednak trzeba pamiętać o tym, że wymaga wiele pracy związanej z pielęgnacją. Szczególnie dotyczy to żywopłotu, ponieważ potrzebują regularnego przycinania.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA