Zamknij

Rodzaje wkładów kominkowych i ich charakterystyka

00:00, 23.01.2020 artykuł sponsorowany

Kominek domowy to świetne rozwiązanie, które może być skutecznym wsparciem dla naszej centralnej instalacji grzewczej. Odpowiednie instalację są w stanie nawet całkowicie zastąpić nasze dotychczasowe ogrzewanie. Są świetnym punktem aranżacji, który chętnie i skutecznie przykuwa nasz wzrok. Rozwój technologii spowodował, że aktualnie na rynku dostępnych mamy mnóstwo różnych rozwiązań. Jeżeli przymierzasz się do kupna kominka domowego, to zapewne napotkałeś problem z wyborem odpowiedniego wkładu dla siebie. Tutaj dowiesz się jakie rodzaje wkładów kominkowych rozróżniamy i czym się one charakteryzują.

Rodzaje wkładów kominkowych

Jeżeli chodzi o budowę kominka domowego to głównie dzielimy je ze względu na rodzaj materiału, z jakiego jest on wykonany. Do dyspozycji mamy tutaj bowiem żeliwo i stal o grubości od 4 do 6 mm. Żeliwo jest świetnym materiałem akumulacyjnym, przez co taki wkład posiada świetne zdolności grzewcze. Ciepło utrzymują naprawdę długo, przez co oddają ciepło nawet na długo po wygaśnięciu w nim paliwa. Są tańsze od stalowych, jednak co do estetyki pozostawiają wiele do życzenia. Inaczej jest w przypadku wkładów stalowych. Mają prostą, charakterystyczną budowę, dzięki czemu pasują idealnie nawet do nowoczesnych aranżacji. Wyłożone są specjalnymi materiałami akumulacyjnymi, przez co nie odstają od wkładów żeliwnych, jeżeli chodzi o ich sprawność cieplną. Wymagają jednak wymiany od czasu do czasu, bo po prostu się zużywają. Są droższe, ale bardziej estetyczne, co dla wielu ma znacznie.

Jeżeli chodzi o budowę to wkłady możemy dzielić również na wkłady kominkowe narożne, które przeznaczone są do montażu w rogu. Możemy zdecydować się na wkłady dwustronne, które posiadają przeszklenia z dwóch stron, jak i trzystronne - tutaj przeszklone są trzy boki kominka, co daje możliwość swobodnego oglądania palącego się drewna.

Do dyspozycji mamy również wkłady kominkowe z dodatkowym płaszczem wodnym. Wyposażone są one w wymiennik wodny, które umożliwia podłączenie całego układu do centralnego układu ogrzewania. Dzięki czemu jesteśmy w stanie podgrzewać nawet wodę użytkową.

Omawiając budowę warto również wspomnieć o pozostałych elementach wkładu kominkowego. Są to głównie regulatory dopływu powietrza, które pozwalają na regulowanie dopływu powietrza. Do dyspozycji mamy również szyber, który umożliwia skuteczne i bezproblemowe rozpalanie ognia w kominku. Wkłady wyposażone są również w deflektor spalin, który zmienia kierunek przepływu spalin jak i popielnik, czyli miejsce na popiół spalonego drewna. Zerknijcie także koniecznie na tę ofertę kominków na obszarze Wrocławia i okolic.

Na co się zdecydować?

Wybór tutaj zależy tak naprawdę tylko i wyłącznie od Ciebie. Jeżeli stawiasz na estetykę i nowoczesność - wówczas najlepiej sprawdzi się wkład stalowy z odpowiednią ilością przeszkleń. Jeżeli znacznie ma dla Ciebie głównie funkcjonalność to możesz zdecydować się na żeliwny wkład, dodatkowo wyposażony w płaszcz wodny, o ile montaż takiego systemu jest u Ciebie możliwy. Decydując się na sprawdzone usługi, masz pewność kompleksowej obsługi, co dotyczy również doradztwa w sprawie wyboru najlepszego rozwiązania, odpowiadającego naszym oczekiwaniom.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%