Zamknij
REKLAMA

Okna do płaskiego dachu - jakie wybrać? 

13:16, 15.05.2020 | materiały partnera

Aby doświetlić położone na piętrze pomieszczenia w budynku z płaskim dachem można zastosować nie tylko świetliki i okna fasadowe, ale też specjalne okna do płaskiego dachu, które czynią wnętrza jasnymi i słonecznymi. To idealne rozwiązanie w przypadku stropodachów, a także skuteczna metoda na zapewnienie dostępu świeżego powietrza. Jak znaleźć najlepszy model? Na co zwrócić uwagę podczas zakupów? Radzimy! 

Okna do płaskiego dachu i ich trwałość 

Sztuczne oświetlenie z pewnością nie zastąpi naturalnego światła, a ciemne wnętrza mogą wpływać negatywnie na nastrój domowników. Okna do płaskiego dachu zapewnią położonym na piętrze pomieszczeniom odpowiednią dawkę światła. Jeśli planujesz ich zakup, zwróć uwagę na trwałość dostępnych na rynku modeli. W ofercie VELUX znajdziesz innowacyjne produkty wykonane ze szkła hartowanego, które jest odporne na zarysowania. Dzięki temu nie musisz obawiać się, że wraz z czasem, pod wpływem działania czynników pogodowych, na szybie pojawią się nieestetyczne rysy Warto zainstalować modele z zakrzywionym szkłem. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania woda, liście i inne zanieczyszczenia, które zbierają się na szybie, są szybko usuwane. Obecność łatwozmywalnej powłoki stanowi dodatkowe udogodnienie. 

Funkcjonalne okna do płaskiego dachu 

Jednym z najważniejszych parametrów okien jest ich izolacyjność. Podobnie jak w przypadku innych modeli, okna do płaskiego dachu powinny być przede wszystkim szczelne i skutecznie zapobiegać ucieczce ciepła. W ten sposób można oszczędzić energię i zadbać o klimat umieszczonych na piętrze pomieszczeń, niezależnie od pory roku. Zanim więc kupisz okna do płaskiego dachu,sprawdź dokładnie parametry szyby. . Postaw na modele od renomowanych producentów, takich jak VELUX. W ofercie marki znajdziesz okna o doskonałej izolacyjności.  

Kompletny produkt składa się z okna oraz elementu zewnętrznego, dostępnego w trzech wariantach: kopuła, płaski moduł szklany oraz unikalny sferyczny moduł szklany. Okna do płaskiego dachu występują w wielu rozmiarach w wersji nieotwieranej, otwieranej manualnie, elektrycznie, antywłamaniowej, oddymiającej lub jako wyłaz dachowy. Możliwość zdalnego sterowania otwieraniem i zamykaniem okien ułatwia domownikom wietrzenie pomieszczeń. Okna do płaskiego dachu warto dodatkowo wyposażyć w rolety, by zapobiec przegrzewaniu pomieszczeń w ciepłe dni.  

Okna do płaskiego dachu a komfort domowników 

Okno w płaskim dachuto dodatkowe źródło światła oraz świeżego powietrza. Uderzający o szyby deszcz może jednak znacząco utrudniać wypoczynek domownikom. Marka VELUX znalazła rozwiązanie, oferując swoim klientom okna do płaskiego dachu, którezapewniają doskonałą izolacyjność akustyczną aż do 37 dB. . Aby doświetlić budynek, lecz nie rezygnować przy tym z prywatności, warto zdecydować się na kopułę VELUX z matową szybą. Okno w dachu można także wykorzystać jako wyłaz i zamontować model otwierany ręcznie do kąta 60 stopni.  Oddymiające okna do płaskiego dachu stanowią inwestycję w bezpieczeństwo, gdyż zapewniają drożnosć dróg ewakuacyjnych i pożarowych odprowadzając dym i ciepło z płonącego budynkuTakie rozwiązanie sprawdzi się przede wszystkim w budynkach przemysłowych oraz biurowych. 

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA