Zamknij
REKLAMA

Sorbenty - rodzaje i zastosowania dostępnych opcji

08:56, 01.12.2020 | materiały partnera

Prowadzisz przedsiębiorstwo składujące ciesze zagrażające środowisku, ludziom lub ogólnie pojętemu bezpieczeństwu? Zobligowany jesteś zatem do tego, by dostosować obiekt firmy do oczekiwanym norm i standardów. Jednym z elementów, który stanowi definitywną podstawę wyposażenia, są sorbenty. 

Zachęcamy do tego, by zapoznać się z każdym rodzajem sorbentów. Warto również mieć je zawsze pod ręką. Jeśli chcesz wyposażyć działalność w wysokiej klasy narzędzia, skorzystaj z produktów dostępnych w sklepie Dla-Przemyslu.pl. Jest to wyselekcjonowany asortyment, który spełni kryteria wyboru najbardziej wymagających specjalistów. Dołącz zatem do grona zadowolonych użytkowników. 

Co to są sorbenty

Sorbenty to produkty absorpcyjne, których zadaniem jest wchłanianie substancji płynnych w razie wycieku lub zabrudzenia cieczą powierzchni podłoża. Świetnym przykładem są m.in. stacje benzynowe, gdzie w każdym momencie może dojść do awarii dystrybutora, nieszczelności pojazdu (np. uzupełniającego zapasy paliw) lub zwyczajnego wypadku (np. w trakcie uzupełniania zbiornika paliw). Gdyby nie sorbenty, pozbycie się zanieczyszczeń w szybki i bezpieczny sposób byłoby niemal niemożliwe. Z dalszej części tekstu dowiesz się, jak korzystać z poszczególnych sorbentów w kryzysowych momentach. 

Rodzaje i zastosowanie sorbentów

Sorbenty dzieli się na dwa sposoby. Ze względu na rodzaj konstrukcji lub zastosowanie. Wyróżniamy m.in. sorbenty sypkie (w formie granulatu) lub rękawy, poduszki, maty i rolki sorbentowe. Do tego klienci otrzymują możliwość wyboru między sorbentami uniwersalnymi, chemicznymi lub do oleju, ropy i benzyny. Dzięki temu każdy jest w stanie znaleźć rozwiązanie dostosowane do indywidualnych oczekiwań swojego przedsiębiorstwa. 

Sorbenty sypkie należy wysypać na ciecz. Płyn zostanie błyskawicznie wchłonięty przez granulat i po chwili wystarczy zamieść go jedynie do bezpiecznych worków na odpady i zutylizować. Maty z kolei powinny być profilaktycznie ułożone na powierzchni, na której ustawione są pojemniki z cieczą. Jak używać rękawów i poduszek? Rękawem sorbentowym należy otoczyć wyciekający płyn. Zahamuje to powstawanie większej plamy. Następnie trzeba umieścić wewnątrz poduszki sorbentowe, które wchłoną pozostały płyn.

Sorbenty do oleju, ropy i benzyny

Nazwa tej kategorii produktów mówi wszystko na temat ich zastosowania. Gdzie sorbenty absorpcyjne do oleju, ropy i benzyny są niezbędnym elementem wyposażenia? Oczywiście we wszystkich warsztatach mechanicznych i na stacjach benzynowych. Mogą jednak przydać się również w przedsiębiorstwach produkcyjnych i gospodarstwach przemysłowych – gdzie również wykorzystuje się wiele zróżnicowanych maszyn i urządzeń napędzanych paliwami ciekłymi

Sorbenty chemiczne

Sorbenty chemiczne stopują wycieki szkodliwych, agresywnych i żrących kwasów oraz zasad. Dostępne są rozwiązania o niskiej lub wysokiej gęstości (LW lub HW). Można zatem bez trudu dostosować je do własnych preferencji i oczekiwań. Sorbenty chemiczne przydatne są we wszystkich magazynach o specjalnym przeznaczeniu, fabrykach, czy laboratoriach. 

Sorbenty uniwersalne

Sorbenty uniwersalne stopują m.in.: wodę, płyny przemysłowe, oleje, produkty ropopochodne oraz chemikalia niewykazujące charakteru żrącego. Jest to doskonałe rozwiązanie dla klasycznych warsztatów mechanicznych, które nie wykorzystują specjalistycznej i agresywnej chemii. Warto zadbać również o to, by różne warianty sorbentów uniwersalnych dostępne były niemal w każdym przemysłowo-handlowym przedsiębiorstwie, np. magazynie, sklepie ogólnospożywczym, czy gospodarstwie rolniczym. Wykorzystanie ich usprawni proces ewentualnego sprzątania, a Tobie zostanie więcej czasu na organizację istotnych zadań. 

Nie masz pewności, które sorbenty są lepszym rozwiązaniem dla Twoich potrzeb? Zastanawiasz się między inwestycją w sorbenty uniwersalne lub dostosowane do absorpcji olejów, ropy, czy benzyny? Skontaktuj się ze specjalistami. Zapoznają się oni z Twoimi potrzebami i na podstawie indywidualnych wymagań dopasują właściwe rozwiązanie.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%