Zamknij
REKLAMA

Jak znaleźć pierwszą pracę w IT?

13:40, 05.11.2021 | materiały partnera

Chciałbyś pracować w branży IT? W dzisiejszych czasach możesz szybko zrealizować to marzenie. Znalezienie pierwszej pracy nie jest trudnym zdaniem. Musisz jednak pamiętać, że najsilniejszą pozycję na rynku mają osoby z doświadczeniem. Zanim postarasz się o satysfakcjonującą posadę, zadbaj o atrakcyjne CV oraz portfolio.

Branża IT – kluczowe informacje w CV i portfolio

W szybkim znalezieniu atrakcyjnej posady niezbędne są odpowiednie dokumenty aplikacyjne. W CV powinieneś umieścić najważniejsze informacje dotyczące Twojego dotychczasowego doświadczenia z branżą IT. Musisz zamieścić dane na temat kursów, szkoleń lub kierunkowych studiów. Ważne jest także wskazanie konkretnych umiejętności, które okażą się przydatne na danym stanowisku. Przykładowo, jeśli ubiegasz się o pracę jako analityk baz danych, wysoko rozwinięte zdolności analitycznego myślenia będą Twoim kluczowym atutem. W branży IT cenione są konkretne umiejętności, dlatego większość pracodawców zwraca szczególną uwagę na portfolio.

Nawet gdy nie możesz pochwalić się kierunkowym wykształceniem, masz szansę przekonać rekrutera do posiadanych kompetencji. W portfolio powinieneś umieścić projekty, które mogłyby wyróżnić Cię na tle pozostałych kandydatów. Wstawianie do niego szablonowych zadań wykonanych na szkoleniu nie jest dobrym rozwiązaniem. Postaraj się, aby znalazły się w nim projekty, które udowodnią Twoją wszechstronność – dodatkowe umiejętności, niekoniecznie związane z konkretną posadą, na pewno będą mile widziane.

Postaraj się o staż lub praktyki

W branży IT nierzadko przepustką do otrzymania posady w wybranej firmie są odbyte wcześniej praktyki. Wielu pracodawców ogłasza w Internecie nabór na praktykantów lub stażystów, ale nie musisz polegać wyłącznie na ofertach znalezionych online. Informacje na temat rekrutacji niekiedy znajdują się na oficjalnej stronie wybranej firmy. Możesz również wysłać CV, nawet jeśli pracodawca aktualnie nie poszukuje kandydatów na interesujące Cię stanowisko – gdy sytuacja ulegnie zmianie, Twoja kandydatura może zostać pozytywnie rozpatrzona.

Znajdź pierwszą pracę online

Osoby, które posiadają już konkretne umiejętności, mogą postarać się o stałą pracę. Najlepiej zapoznać się z ofertami dostępnymi online – większość firm z branży IT ogłasza się głównie w sieci. Warto odwiedzić portal skupiający się wokół sektora nowoczesnych technologii. Przykładem jest https://theprotocol.it/, na którym szybko wyszukasz najnowsze propozycje z Twojego regionu np. Gdańska. Pamiętaj, aby aplikować na stanowiska dostosowane do posiadanych przez Ciebie umiejętności. Jeśli stawiasz w branży pierwsze kroki, weź pod uwagę oferty dedykowane juniorom. Zapoznaj się z wymaganiami dotyczącymi wybranych przez Ciebie ogłoszeń i zastanów się, czy będziesz w stanie sprostać oczekiwaniom potencjalnego pracodawcy.

Znalezienie pierwszej pracy w IT nie musi być trudne, szczególnie gdy możesz pochwalić się konkretnymi umiejętnościami. Zdobądź odpowiednie kompetencje i weź udział w rekrutacji na wymarzone stanowisko.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%