Zamknij
REKLAMA

Charakterystyka domów modułowych – dlaczego Polacy pokochali budownictwo modułowe?

00:00, 16.04.2022 | materiał partnera

Budownictwo modułowe jest znane za granicą już od wielu lat. Domy modułowe pokochali mieszkańcy krajów skandynawskich oraz USA, gdzie z łatwością można dostrzec tego typu obiekty. Moda na domy modułowe niedawno dotarła także do Polski. Coraz więcej osób decyduje się na inwestycję w wymarzony dom stworzony z prefabrykatów stworzonych w całości w fabryce. O zaletach domów modułowych można by mówić bardzo długo. W tym artykule zebraliśmy jednak najważniejsze informacje dotyczące tego rodzaju budownictwa.  

Domy modułowe – szybki i prosty sposób na własny, przytulny dom  

Domy modułowe są budowane z gotowych elementów, które powstają w fabryce. Montaż gotowych części na działce inwestora zajmuje zaledwie parę dni. Po tym czasie można zamieszkać w wykończonym pod klucz domku modułowym. Składanie całej konstrukcji nie jest zbyt czasochłonne, a całym przedsięwzięciem zajmują się doświadczeni fachowcy. Produkcja domu z gotowego projektu trwa tylko kilka tygodni. Oznacza to, że od podjęcia decyzji o inwestycję w dom modułowy aż do zamieszkania w nim mija naprawdę niewiele czasu. Jest to więc idealne rozwiązanie dla osób niecierpliwych, które szybko chcą stać się właścicielami nowoczesnego obiektu mieszkalnego.  

Dom modułowy można zbudować niezależnie od pogody i pory roku. Produkcja odbywa się przede wszystkim w fabryce. W takim miejscu stosuje się nowoczesne technologie oraz materiały najwyższej jakości. Domy modułowe od sprawdzonego producenta https://loftowedomy.pl/ są wytrzymałe i mogą posłużyć jego właścicielowi przez wiele lat. Produkcja modułów domu jest przemyślana. Dzięki temu istnieje naprawdę niewielkie ryzyko powstania problemów podczas realizacji inwestycji. Domy modułowe są energooszczędne i aby je zbudować, nie trzeba obawiać się ogromnych kosztów tak jak w przypadku tradycyjnych, murowanych nieruchomości.  

Mobilność, minimum formalności i oszczędność czasu – cechy, za które można zakochać się w domach modułowych 

Polacy pokochali domy modułowe, między innymi za łatwość w ich budowie. Miejsce, w którym ma stanąć dom modułowy, nie wymaga sprzątania po złożeniu całego obiektu. Jest tak, ponieważ do prac nie używa się zbyt wielu materiałów budowlanych a jedynie gotowe moduły wyprodukowane wcześniej w fabryce.  

Domy modułowe są też mobilne, można je transportować z miejsca na miejsce bez obaw o osłabienie konstrukcji. Wystarczy rozłożyć budynek i przewieźć go w inne miejsce. To dobre rozwiązanie dla osób, które nie chcą na całe życie osiedlać się w jednym miejscu. Jeśli najdzie Cię ochota, możesz dosłownie zabrać swój dom ze sobą i postawić go na nowej działce.  

Domy modułowe o powierzchni 35m2 można wybudować bez specjalnego pozwolenia. Znacznie ogranicza to formalności, którymi musi zając się inwestor. Twój wkład w przebieg inwestycji może zostać ograniczony do minimum. Zaoszczędzisz w ten sposób sporo czasu i nie będziesz musiał miesiącami doglądać placu budowy. Budownictwo modułowe to przyszłość i można w nich mieszkać przez cały rok lub tylko sezonowo.  

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%