Zamknij
REKLAMA

Jak zorganizować przyjęcie urodzinowe z klasą? Sprawdź, o czym musisz pamiętać!

13:32, 12.05.2022 | materiał partnera

Urodziny są dniem w roku, kiedy solenizant może i powinien poczuć się naprawdę wyjątkowo. W tym celu bliscy lub sama osoba obchodząca urodziny organizują przyjęcie. Forma takiej imprezy zależna jest od wieku i preferencji solenizanta. W tym artykule dzielimy się inspiracjami na zorganizowanie przyjęcia urodzinowego z klasą. 

Odpowiednia liczba gości

Aby zaplanować piękne przyjęcie urodzinowe, należy najpierw stworzyć listę gości. Jeżeli impreza ma być kameralna i odbyć się w domu, warto poinformować o niej jedynie najbliższą rodzinę i przyjaciół. Aby stworzyć listę gości na większe przyjęcie urodzinowe, można skorzystać z opcji tworzenia wydarzeń na popularnym serwisie społecznościowym. 

Organizując eleganckie przyjęcie urodzinowe, należy pamiętać o takim usadzeniu gości, aby nie wybuchły pomiędzy nimi niepotrzebne konflikty. 

Urodziny w domu czy w restauracji?

Zaletami przyjęcia urodzinowego w domu jest niższa cena oraz bardziej kameralny i swobodny charakter. Minusem organizowania przyjęcia w domu jest konieczność obsługiwania gości oraz przygotowania posiłku i tortu.

Impreza urodzinowa w restauracji ma niewątpliwie bardziej formalny i elegancki charakter. Niewątpliwym plusem jest możliwość skorzystania z obsługi oraz brak konieczności przygotowywania całego przyjęcia. 

Aby zorganizować przyjęcie urodzinowe z klasą, warto wynająć stolik, bądź całą salę w restauracji i cieszyć się wyjątkową atmosferą. 

Jak udekorować stół na eleganckie przyjęcie urodzinowe?

Nawet podczas wyprawiania imprezy urodzinowej w restauracji organizator ma możliwość zadecydowania, jak udekorowane będą stoły. Warto postawić na nich dekoracje kwiatowe. Nie mogą być one jednak zbyt wysokie, aby nie zasłaniały gości siedzących z naprzeciwka. 

W obecnym sezonie bardzo modne są dodatki w kolorze złota i miedzi. Styl, który króluje, jest prosty, ale elegancki. 

Wiele wspaniałych pomysłów na udekorowanie stołu podczas przyjęcia urodzinowego można znaleźć tutaj: https://inspiracjeferrero.pl/wyjatkowe_okazje/przyjecie-urodzinowe/

Atrakcje dla gości

Atrakcje podczas imprezy urodzinowej z klasą powinny być dopasowane przede wszystkim do wieku i preferencji solenizanta, a także gości. Na eleganckim przyjęciu urodzinowym świetnie sprawdzą się takie atrakcje jak:

  • muzyka klasyczna na żywo,
  • taniec,
  • pokaz sztucznych ogni,
  • pokaz barmański,
  • degustacja win.

Menu na przyjęcie urodzinowe — co sprawdzi się najlepiej?

Podobnie jak atrakcje, zaplanowane na imprezę urodzinową menu powinno być dopasowane do wymagań osób, które będą w nim uczestniczyć. Warto wziąć pod uwagę zaserwowanie ulubionego dania solenizanta. W zależności od pory dnia oraz długości przyjęcia można zdecydować się na dwudaniowy obiad, wystawną kolację, czy szwedzki stół. 

Przy planowaniu menu należy uwzględnić również alergie pokarmowe gości. W ten sposób nikt nie będzie czuł się pominięty. 

Przyjęcie urodzinowe z klasą — jakie alkohole?

Do toastu należy podać szampana. Poza winem musującym można pokusić się o podanie win lub wina i wódek. Dla gości gustujących w konkretnych trunkach warto jako atrakcję zaproponować degustację alkoholi lub na przykład kilka butelek dobrego typu whiskey czy koniaku. 

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%