Zamknij
REKLAMA

Rozliczanie deklaracji PIT przez internet

00:00, 22.11.2017 | artykuł sponsorowany
Skomentuj
Fot. materiał partnera

Rok 2017 to czas szerokich reform. Urzędy Podatkowe stają frontem do swoich klientów, czyli podatników wprowadzając nowe możliwości przesyłania pit przez internet. Kto skorzysta z e-deklaracji? W jaki sposób można wyciągnąć jak najwięcej korzyści z pitów online? Czy to jest bezpieczne? To i jeszcze więcej w pigułce o deklaracji PIT przez internet.

Kto może rozliczyć PIT przez internet?

Pierwsze pytanie, które nasuwa się po tym jak uzyskamy informacje, że istnieje coś takiego jak pity online dotyczy najczęściej wątpliwości „czy ja też mogę”. W większości przypadków odpowiedź będzie brzmiała TAK! E-deklaracje z założenia projektu wprowadzenia tej elektronicznej formy rozliczenia z fiskusem mają być dostępne bez ograniczeń dla każdego zainteresowanego podatnika. Jedynymi ograniczeniami, które mogą się tutaj pojawiać są kwestie dotyczące możliwości naszego sprzętu (komputera) oraz dostępność łącza internetowego. Generalnie jednak jest to opcja przeznaczona dla każdego.

Ile kosztuje pit przez internet 2017?

Kolejny ważny aspekt przy wyborze e-deklaracji to ich cena, a raczej jej brak. Z założenia bowiem tego typu forma składania dokumentów ma być wolna od wszelkich opłat (poza tymi za połączenie z internetem). Wypełnienie dokumentu oraz jego przesłanie do urzędu jest więc w większości przypadków kompletnie darmowe. Wyjątkiem może być np. korzystanie ze specjalnego, komercyjnego, oprogramowania do wypełniania deklaracji – jest to jednak opcja dobrowolna. Polecana przede wszystkim osobom którym zależy na jeszcze większej wygodzie, lub pewności w przypadku jeżeli nie znają się na drukach księgowych.

W jaki sposób można skorzystać z pitów online?

Ministerstwo Finansów udostępnia podatnikom jedną główna opcję możliwości jaką jest korzystanie z odpowiedniej aplikacji elektronicznej. Jest to dość proste narzędzie do pracy z formularzem, dzięki któremu można potem wysłać go do odpowiedniego organu podatkowego. Na rynku jest dostępnych również wiele innych oprogramowań, łącznie z zaawansowanymi programami księgowymi. Wybór z czego skorzystamy zależy więc generalnie tylko od nas i naszych potrzeb. Oznacza to w skrócie, że mamy nareszcie możliwość komfortowej pracy z poziomu własnego komputera. A do wysłania dokumentów wystarczy nam połączenie z internetem, nie ważne w jakim zakątku świata obecnie przebywamy. Co więcej nie muszą nas martwić godziny otwarcia urzędów czy poczty, naszą deklarację możemy wystać nawet w środku nocy.

Czy e-deklaracje są bezpieczne?

Zgodnie z deklaracjami Ministerstwa Finansów przesyłanie zeznań podatkowych, w tym pitów online jest bezpieczne. Po pierwsze urzędnicy zostali odpowiednio przeszkoleni jak należy postępować z danymi w formie elektronicznej i posiadają doświadczenie nabyte w wcześniej prowadzonych postępowaniach w których wykorzystywane były dowody w tej formie. Po drugie połączenia z urzędami są odpowiednio szyfrowane, co zapewnia bezpieczeństwo transmisji danych, uniemożliwiając ich podsłuchiwanie. W przypadku logowania, aby udowodnić swoją tożsamość dodatkowo podatnik musi znać wiele indywidualnych danych weryfikujących. W tym miejscu warto jeszcze dodać, że do tej pory pitom online zaufały już miliony użytkowników, a system z powodzeniem działa już od kilku lat.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone