Zamknij
REKLAMA

Konsole fryzjerskie najważniejszym elementem salonu fryzjerskiego

18:54, 27.03.2018 | Materiały Partnera
Skomentuj
Fot. Materiał partnera

Każda klientka, siedząc na fotelu fryzjerskim patrzy przed siebie. A tam powinna zobaczyć swoje odbicie w tafli lustra. Takie lustro wiszące na ścianie przy każdym stanowisku fryzjerskim, nosi swoją nazwę. Jest to konsola fryzjerska, czasem zwana też konsoletą. To nic innego jak wielofunkcyjne lustro, które oprócz odbijającej tafli posiada dodatkową powierzchnię do wykorzystania przy pracy fryzjera. To oczywiście nie jest jedyny element wyposażenia salonu, lecz z pewnością najważniejszy.

Rodzaje konsol fryzjerskich

Konsole fryzjerskie mogą być jednym elementem, w obrębie którego producent umieścił wygodną półeczkę, a nawet podnóżek dla klientki. Mogą być też częścią zestawu, którego uzupełnieniem będzie osobny stoliczek z wbudowanymi szufladkami, półeczkami czy szafką. Ważne, by komplet pasował do siebie wizualnie i ładnie ze sobą współgrał, a lustro było na tyle duże, by klientka mogła patrzeć na swe odbicie zarówno siedząc, jak i stojąc.

Zarys cenowy

Na rynku dostępnych jest wiele konsol, w przeróżnych cenach i budowach, a także o różnej funkcjonalności. Z pewnością najdroższe konsole będą w kategorii tych wolnostojących. Nie trzeba ich montować na ścianie, gdyż dzięki stabilnej, solidnej podstawie będą świetnie sprawdzały się w każdym miejscu, jako osobny, niezależny mebel.

Dwustronność jest o tyle ciekawym rozwiązaniem, że pozwala na połączenie w jednym lustrze, dwóch stanowisk fryzjerskich. Niestety nie jest to dobre rozwiązanie do małego salonu i jeśli dysponujemy małą przestrzenią do pracy, ten pomysł trzeba po prostu odrzucić.

Piękne konsole fryzjerskie można znaleźć m.in. w ofercie sklepu Activeshop. Kilka modeli z różnym charakterem i zastosowaniem, jednak wszystkie piękne, klasyczne i z przeznaczeniem dla różnych wystrojów. Sklep ten zaufał głównie producentowi Giabbano, toteż  w jego ofercie znajdziemy modele z linii produkcyjnej tej właśnie firmy.

Ceny takich konsol wahają się od kilkuset złotych, do ponad tysiąca. Najtańszą opcją są konsole z półeczką. Eleganckie, smukłe i z wmontowaną  dolnej części półeczką, będą pięknie wyglądać w niejednym salonie fryzjerskim. Wąskie ramy wokół luster nie odwrócą uwagi od tego, co najważniejsze, czyli fryzury, a podnóżek w jednej z nich zapewni komfort siedzenia każdej klientce.

Konsole fryzjerskie bez dodatkowego stoliczka są na pewno tańsza opcją wyboru, jednak warto zastanowić się, czy ten stoliczek nie będzie jednak przydatny. Blat na nóżkach daje większe możliwości designerskie, gdyż nóżki można tak wyprofilować, by np. całość wyglądała niczym z klasycznego, starodawnego zamku. Można tez postawić na prostotę i minimalizm, wybierając konsolę z prostym, czarnym stolikiem.

Ważne by pamiętać o dopasowaniu konsol fryzjerskich do swoich potrzeb. Należy przemyśleć zakup odpowiedniej ilości tego typu mebli, a także dobrać ich wygląd do charakteru całego wnętrza lokalu.

(Materiały Partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone