Zamknij
REKLAMA

Co warto wiedzieć o krótkoterminowym wynajmie apartamentów?

14:41, 14.06.2018 | materiał partnera
Skomentuj

Pokolenie Y i Z ceni sobie mobilność i nie przywiązuje się za bardzo do jednego miejsca, właśnie dlatego lubią pracować w różnych miejscach, co pozwala na przełamanie monotonni. Warto zauważyć, że ten trend jest widoczny na całym świecie i wpłynął nie tylko na obecny styl życia ludzi, ale też na warunki pracy. Ludzie coraz chętnej decydują się na stanowiska pracy, które dają możliwość podróżowania do różnych miast. Dlatego ostatnio bardzo rozwinął się rynek krótkoterminowego wynajmu mieszkań. Zatem warto zwrócić uwagę na to, czym dokładnie charakteryzuje się to rozwiązanie.

Krótkoterminowy wynajem mieszkań – co to jest?

Przede wszystkim trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że krótkoterminowe wynajmy nie są dłuższe niż sześć miesięcy, ale mogą obejmować nawet jedną noc. Zazwyczaj takie apartamenty znajdują się w dobrej lokalizacji, np. w centrum, blisko lotniska lub dworca kolejowego. Dzięki temu są bardzo chętnie wybierane przez turystów biznesowych, którzy przybyli do jakiegoś miasta w interesach. W ten sposób nie muszą wynajmować pokoju hotelowego, który często jest drogi, tym bardziej, jeżeli znajduje się w centrum miasta. Jednak warto podkreślić, że krótkoterminowy wynajem mieszkań jest też chętnie wybierany przez turystów krajoznawczych, weekendowych, ale też studentów podczas wymiany międzynarodowej. Ważne jest jednak to, by znaleźć lokal, który jest dobrze wyposażony, jak te, które oferuje yourfreedom.pl.

Wyposażenie apartamentu

Jednym z najważniejszych aspektów, na który powinniśmy zwrócić uwagę podczas wybierania apartamentu na wynajem krótkoterminowy, jest to, jakie ma wyposażenie. Dzięki temu możemy dokładnie określić, ile czasu chcemy w nim spędzić. Wiadomo jest, że skąpo wyposażone mieszkania będą odpowiednie na weekendowy wyjazd, a na dłuższy pobyt te, które są bardziej luksusowe. Dlatego warto zwrócić uwagę na to, jakie podstawowe urządzenia są dostępne w każdym apartamencie na wynajem krótkoterminowy.

Podstawowe wyposażenie mieszkania

  • Naczynia i sztućce – obecność talerzy, szklanek, kubków oraz niezbędnych sztućców jest konieczna. W każdym apartamencie powinna znaleźć się taka ilość, by wszyscy wynajmujący mogli zjeść posiłek. Ważne jest także to, by były podstawowe naczynia, które umożliwiają przygotowanie jedzenia.
  • Pościel i ręczniki – często trzeba dodatkowo płacić za te elementy wyposażenia mieszkania. Jednak nie jest to reguła i przede wszystkim wiąże się to z tym, że wymaga częstego prania, ale też wymiany na nowe. Warto dodać, że dłuższe funkcjonowanie bez pościeli oraz ręczników jest prawie niemożliwe, dlatego, nawet jeśli konieczne jest uiszczenie dodatkowej opłaty, to na pewno zwiększy to komfort pobytu.
  • Małe AGD – bez wątpienia w każdym mieszkaniu na wynajem krótkoterminowy powinna znaleźć się mikrofalówka, czajnik oraz żelazko. Dodatkowym atutem będzie obecność suszarki do włosów, a także ekspresu do kawy. Jednak to może wpłynąć na wyższą cenę apartamentu.
(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone