Zamknij
REKLAMA

Jakie zalety ma korzystanie ze szkoleń zamkniętych?

13:11, 06.07.2018 | materiał partnera
Skomentuj

Stawianie na rozwój pracowników powinno być istotne dla każdego pracodawcy. Z tego też powodu wiele firm decyduje się na współpracę z firmami, które oferują różne szkolenia. Dzięki tego rodzaju współpracy możliwe staje się dobranie potrzebnej oferty szkoleniowej, poruszającej sfery, na których firmie szczególnie zależy. Takie rozwiązanie dodatkowo da znacznie większą pewność, że zainwestowane pieniądze w rozwój pracownika szybko zaczną się zwracać. Jeśli chcesz dobrać ofertę dla swoich pracowników, koniecznie wejdź na stronę internetową szkolenia-semper.pl.

Czym są szkolenia zamknięte?

Najczęściej firmy szkoleniowe oferują bardzo ogólne zajęcia, na których poruszane są różne zagadnienia związane z tematyką kursu. Określamy je wtedy mianem szkoleń otwartych. Jednak niejednokrotnie firmy oferują również możliwość większej kontroli nad materiałem, który będzie przekazywany. Dzięki zamkniętym szkoleniom pracodawca zyskuje całkowitą pewność, że nabyta wiedza zostanie wykorzystana w praktyce przez osoby zatrudnione i przede wszystkim, że będzie przydatna. Duży nacisk podczas takich szkoleń odgrywa również aspekt praktyczny. Dlatego też ukazywane zostają często scenki, które bezpośrednio mogą mieć miejsce podczas prawdziwej pracy na danym stanowisku.

Jak zorganizować skuteczne szkolenie zamknięte?

Aby szkolenia zamknięte miały naprawdę sens, często odbywają się one bezpośrednio w firmie. Kilka dni lub tygodni przed ich rozpoczęciem zostają zaproszeni trenerzy, którzy przeprowadzają wywiady grupowe i analizują pracę specjalistów. W ten sposób mogą wysunąć wnioski i w połączeniu z wymaganiami pracodawców, ułożyć taki plan szkolenia, aby przekazana została najbardziej przydatna wiedza. Dzięki temu firma będzie mogła w krótkim czasie dostrzec realne korzyści.

Dlaczego warto decydować się na szkolenia zamknięte?

Każda forma doszkalania pracowników ma swoje zalety. Jednak szczególnie ta forma wiąże się z bardzo istotnymi dla firmy korzyściami.

Najczęściej wskazywane zalety wynikające ze szkoleń zamkniętych

  • Szkolenie może odbywać się w naszej firmie, zatem nie ponosimy kosztów związanych z transportem pracowników.
  • Kursy odbywają się w ramach czasowych wybranych przez pracodawcę, dzięki czemu możliwe staje się organizowanie pracy w taki sposób, aby nie tracić całego dnia pracy.
  • Dzięki dokładnej analizie wykonanej przez specjalistów program jest starannie dostosowany do wymagań oraz potrzeb firmy, podnosząc jednocześnie niezbędne do pracy na danych stanowiskach umiejętności pracowników.
  • Metoda szkoleniowa zostaje dostosowana ściśle do potrzeb pracowników oraz specyfiki branży. Jeśli będzie to konieczne, to największy nacisk zostanie położony na aspekt praktyczny, zamiast teoretycznego.
  • Duży nacisk kładzie się na analizę tzw. case business.
  • Następuje wymiana doświadczeń związanych z rozwiązywaniem danych problemów między pracownikami a specjalistami danej branży.

Uzyskanie na koniec szkolenia specjalnego raportu, w którym zawarte są informacje o postępach pracowników, programie oraz potrzebach dalszego rozwoju.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone