Zamknij
REKLAMA

Jak dbać o skórę głowy?

12:04, 20.08.2018 | materiał partnera
Skomentuj

Wypadanie włosów, podrażnienia, albo łupież to oznaka złej kondycji skóry głowy. W takim wypadku należy jak najszybciej zastosować właściwe preparaty, by pozbyć się problemu. Warto wiedzieć również jak wygląda właściwa pielęgnacja, by w przyszłości uniknąć problemów związanych ze skórą głowy.

Dlaczego tak istotna jest odpowiednia pielęgnacja skóry głowy?

Skóra głowy i włosy, odpowiadają za ochronę przed urazami i drobnoustrojami. Ponadto, skóra ma właściwości termoizolacyjne, które zapobiegają wydostawaniu się ciepła z organizmu. Strukturą skóra na głowie prawie niczym nie różni się od tej na reszcie ciała. Ma ona jednak więcej cebulek włosowych (na jeden centymetr kwadratowy przypada od 200 do 500 włosów).

Z czego wynika wrażliwość skóry głowy?

Na głowie znajduje się środowisko przyjazne dla drobnoustrojów. Mechanizmem obronnym przed niechcianymi mikroorganizmami jest łojotok. Czynniki, które wpływają na zwiększenie się liczby drobnoustrojów to m.in.: stres, nieodpowiedni szampon, przesuszenie oraz zanieczyszczenie środowiska. Pod wpływem tych elementów skóra głowy staje się bardziej wrażliwa, czasami do tego stopnia, że niezbędna staje się wizyta u dermatologa.

Pielęgnacja skóry głowy – podstawowe zasady

Pierwszym krokiem do właściwej pielęgnacji skóry głowy jest wybór właściwego szamponu. Preparat musi być dostosowany do potrzeb i kondycji skóry. Nie można używać szamponów uniwersalnych do każdego typu włosów. Takie kosmetyki mają bardzo słabe działanie i nie wpływają korzystnie na skórę głowy. Dobrze jest unikać szamponów zawierających silikony oraz parabeny, które osłabiają strukturę włosów. Najlepszymi produktami są preparaty skomponowane z naturalnych składników. Poza szamponem warto używać masek, toników i mydeł specjalnie przygotowanych dla skóry głowy. Wysokiej jakości kosmetyki znajdują się na: https://triny.pl/247-pielegnacja-skory-glowy. Na poprawę kondycji skóry głowy wpłynie ograniczenie użytkowania suszarek. Ich gorące powietrze osłabia cebulki włosowe i wysusza naskórek. Trzeba pamiętać również, że problemy ze skórą głowy mogą być spowodowane nieprawidłową dietą, dlatego warto komponować zbilansowane posiłki, które dostarczą do organizmu wszystkie niezbędne składniki. Ważne jest również, by codziennie nawadniać organizm. Odpowiednia ilość płynów wpływa pozytywnie na nasze funkcjonowanie i wygląd skóry. Warto ograniczyć również stres. Świetnym rozwiązaniem na regenerację po nerwowym dniu jest masaż głowy, który pozwoli się odprężyć i zrelaksować. Oczywiście negatywny wpływ na skórę głowy mają również częste zabiegi fryzjerskie takie jak farbowanie. Dodatkowo, na cebulki włosowe działa także zła fryzura, czyli zbyt mocne upięcie i naprężenie włosów. Efektem długotrwałego ciasnego wiązania włosów może być łysina.

Na właściwą pielęgnację skóry głowy składa się kilka elementów. Trzeba pamiętać, że istotą są właściwie dobrane kosmetyki, ale również unikanie agresywnych zabiegów fryzjerskich i stosowanie zbilansowanej diety.

(materiał partnera)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone