Zamknij
REKLAMA

Robotyzacja – czy warto się tym zajmować?

08:23, 27.09.2018 | ?.W
Skomentuj

Jeszcze w latach 80 XX wieku lub nawet jeszcze dekadę później wizja robotów pracujących ręka w rękę z ludźmi była kompletnie oderwana od rzeczywistości. Współczesny biznes produkcyjny jest jednak nastawiony na zaspokojenie potrzeb Klientów i dziś liczy się nie tylko odpowiednia jakość, lecz również czas, w jakim dostarczymy zamówienie. Jakie korzyści może nieść robotyzacja twoich linii produkcyjnych? Przekonajmy się!

Korzyści z robotyzacji

Jak już wspomnieliśmy, robotyzacja jest czymś, co dziwi bardzo małą ilość osób zainteresowanych produkcją. Zawsze mówi się przecież o tym, że „jakość jest ważniejsza od ilości”, tyle że w przypadku masowego wytwarzania produktów nie do końca jest to prawda. Tutaj również trzeba brać pod uwagę powtarzalność każdej partii produktowej niezależnie od ilości i zleceniodawcy. Łatwo się domyślić, że jeżeli będziemy korzystać z naszych pracowników, zajmujących się poszczególnymi etapami produkcji – musimy brać pod uwagę możliwość wystąpienia pomyłek, przez co pewna część produktów może nie spełniać rygorystycznych norm, czy to naszych, czy Klienta!

Robotyzacja produkcji

Rozwiązaniem naszego problemu może być zastosowanie dobrodziejstw robotyzacji linii produkcyjnej! Dzięki temu możliwe jest uzyskanie maksymalnie wysokiej jakości przy jednoczesnym utrzymaniu powtarzalności produktów. Niezależenie czy zastosujemy roboty takie jak frezarka CNC, czy roboty spawalnicze – mamy pewność, że ilość popełnianych błędów będzie liczona nie w procentach, ale raczej w promilach. Można się jednak obawiać tego, że jest to wydatek, na który pozwolą sobie wyłącznie największe firmy, dominujące na danych rynkach. Z jednej strony tak, bywa to poważne jednorazowe obciążenie budżetu, jednak jak się okazuje w większości przypadków – zwraca się to z nawiązką! Jak widać, warto podjąć taką decyzję.

Podsumowanie

Robotyzacja w naszych przedsiębiorstwach niesie naprawdę ciekawe korzyści długofalowe, których nie sposób nie doceniać. Bezapelacyjnie największą c nich jest to, że dostarczamy do poszczególnych kontrahentów partię identycznych i perfekcyjnych produktów – to wpłynie nie tylko na wasze relacje, ale również opinię wśród kolejnych klientów!

Źródło zdjęć: Fanuc

(?.W)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone