Zamknij
REKLAMA

Gdzie tanio kupić franki na spłatę kredytu?

13:13, 31.10.2018 | ?.W
Skomentuj

Franki szwajcarskie są walutą pożądaną najbardziej przez kredytobiorców. Od lat, na spłatę kredytu, można już kupować CHF poza bankiem. Gdzie najtaniej pozyskać walutę Szwajcarii?

Powszechnie wiadomo, że najlepiej zakupić walutę od innej osoby, która ma potrzebę jej sprzedaży. Można wtedy “dogadać się” i ominąć kantorowe spready. Gdzie jednak znaleźć taką osobę? Odpowiedź jest bardzo prosta - w internecie! Jednak żeby cała transakcja przeszła szybko i sprawnie, a co najważniejsze w pełni bezpiecznie, warto skorzystać z serwisów, które pośredniczą w takiej wymianie jak np. Walutomat.pl.

Walutomat.pl powstał jako pierwszy kantor internetowy w Polsce, w listopadzie 2009 r. Szybko zyskał popularność i dziś liczba jego klientów wynosi aż 276 tys. osób. Wchodzi w skład spółki Currency One, która jest w aliansie strategicznym z dobrze znaną firmą finansową Przelewy24.

Walutomat.pl nie jest zwykłym kantorem internetowym - działa na zasadzie społecznościowej wymiany walut. To znaczy właśnie, że skupia osoby, chcące zakupić/sprzedać walutę. Użytkownicy serwisu sami ustalają wysokość kursów. Są one niezwykle atrakcyjne, także dla franka szwajcarskiego (dokładnie można sprawdzić to na stronie:
https://www.walutomat.pl/kursy-walut/chf-pln/). Walutomat.pl pobiera tylko prowizję od każdej transakcji, nie większą niż 0,2 procent.

Wydaje się więc, że jest to najlepszy sposób na pozyskanie taniego franka szwajcarskiego. Jak przebiega proces jego zakupu? Najpierw na takiej platformie trzeba się zarejestrować, podać dane osobowe i można wykonać transakcję. Użytkownik może zaproponować własny kurs i czekać na akceptację innego użytkownika, ale także może skorzystać z automatycznego doboru najlepszych dostępnych ofert. 93 procent transakcji realizowanych jest w tym serwisie w niecałe 15 min. Po tym czasie, albo szybciej, zakupione CHF można od razu wysłać na konto bankowe.

Wymiana waluty w kantorach internetowych ma swoich wiernych zwolenników od lat, a ich grono ciągle się powiększa. Nie dziwi, gdyż kursy walut w sieci są rzeczywiście bardzo atrakcyjne.

(?.W)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone