Zamknij
REKLAMA

Realizacja zadania ”Zrozumieć ekologię. Lokalny przewodnik edukacyjny" - publikacja 4 poradników ekologicznych.”

13:10, 02.11.2018 | ?.W
Skomentuj

Projekt realizowany był przez wydawnictwo NORDAPRESS na zlecenie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Wykonanie zadania polegało na przygotowaniu i publikacji artykułów - poradników ekologicznych. Artykuły odpowiadały na cztery ważne problemy ekologiczne – Czyste powietrze, Turystyka w zgodzie z ekologią, Gospodarka w obiegu zamkniętym dla konsumenta oraz Kupuj produkty regionalne.

Jeśli chodzi o czyste powietrze, mieszkańcy Pomorza mogli więc dowiedzieć się, czym należy palić w piecach i jak zdobyć dobry opał, jak należy postępować w przypadku zauważenia, że sąsiad pali w piecu śmieciami, gdzie takie sprawy należy zgłaszać. Poprzez publikacje doradzaliśmy także, jak znaleźć ekonomiczne, ekologiczne źródło ciepła do domu, poruszaliśmy także tematykę związaną z energią odnawialną.

Poruszane kwestie związane z turystyką to m.in. porady, jak ekologicznie odpoczywać na łonie natury, jak wybrać ekologiczny i przemyślany transport, czemu warto zwiedzać na rowerze i zrezygnować z samochodu.

Z kolei z artykułów o tematyce związanej z gospodarką mieszkańcy mogli się dowiedzieć, jak wybrać trwały i ekologiczny sprzęt AGD i RTV, jak rozsądnie robić zakupy i czemu warto zrezygnować z produktów źle zapakowanych, ponadto co zrobić z nadmiarem żywności, gdzie znaleźć Bank Żywności oraz jak oszczędzać energię elektryczną i wodę w mieszkaniu i domu jednorodzinnym.

Publikacje zachęcały ponadto do wspierania lokalnych producentów poprzez kupowanie ich produktów i w przystępny sposób wyjaśniały, co wybór lokalnych produktów ma wspólnego z ekologią.

Autorem poradników był Arkadiusz Marciszek wraz z pomocą dziennikarzy wydawnictwa Nordapress, którzy mają wieloletnie doświadczenie pracy w mediach lokalnych, wydawnictwach branżowych i biznesowych. Ekipa redakcyjna wydawnictwa wielokrotnie podejmowała także na łamach gazety tematy związane z szeroko rozumianą ekologią i ochroną przyrody.

Poszczególne artykuły zostały opublikowane w lokalnych gazetach bezpłatnych, których wydawcą jest NORDAPRESS: GWE24.pl (Expressie Powiatu Wejherowskiego), Expressie Powiatu Kartuskiego, Expressie Powiatu Lęborskiego, Expressie Powiatu Puckiego oraz Expressie Powiatu Starogardzkiego. Ww. gazety te są bezpłatne i są dystrybuowane w wielu miejscach często odwiedzanych przez mieszkańców. Ponadto artykuły zostały zamieszczone na portalach internetowych gwe24.pl i gle24.pl.

Materiały opublikowane w gazetach oraz na portalach dotarły do znacznej grupy odbiorców z obszaru województwa pomorskiego, czytających regularnie nasze gazety oraz portale internetowe. Zakładając, że jeden egzemplarz gazety czyta tylko jedna osoba (a warto zauważyć, że najczęściej więcej osób czyta jeden egzemplarz) oraz biorąc pod uwagę statystyki wydawanych przez firmę NORDAPRESS portali internetowych, artykuły dotarły do co najmniej 66 tys. osób. Ilości dystrybuowanych egzemplarzy każdego wydania gazet wynoszą: GWE24.pl (Expressu Powiatu Wejherowskiego) – 12000; Express Powiatu Kartuskiego – 10000; Express Powiatu Lęborskiego – 10000; Express Powiatu Puckiego – 7500; Express Powiatu Starogardzkiego – 10000.

Publikacje miały miejsce w okresie od czerwca 2018 do sierpnia 2018 roku.

Koszt kwalifikowany zadania: 62.000,00 PLN

Dofinansowanie ze środków WFOŚiGW w Gdańsku 20.000,00 PLN

www.wfosigw.gda.pl

(?.W)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone