Zamknij
REKLAMA

Ubezpieczenie małego auta dostawczego

11:09, 22.01.2019 | materiał partnera
Skomentuj

Bez małego auta dostawczego wiele firm przestałoby funkcjonować. Pojazdy te często są podstawą działalności bez których firma nie mogłaby sprawnie funkcjonować.  W związku z tym właściciel powinien o nie należycie dbać. Jednak co jeśli pojazd weźmie udział w wypadku drogowym? Czy wystarczy OC? Co zrobić, aby koszty związane z ubezpieczeniem nas nie przerosły?

Drogie OC, jak temu zaradzić

Każde auto zarejestrowane w Polsce musi posiadać ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Zmorą każdego kierowcy są ciągle rosnące ceny. Z roku na rok obserwujemy windowanie cen OC. Jest to taki sam problem dla małych jak i dużych firm. Jednak można złagodzić wzrosty cen na kilka sposobów. Nie będę pisał o zakupie tańszego, auta o mniejszej pojemności silnika, ponieważ zakładam, że każdy przedsiębiorca dwa razy zastanowi się zanim dokona zakupu pojazdu. Pamiętajmy, że ubezpieczenie OC możemy negocjować. Zazwyczaj auta są w leasingu, z tego powodu najlepiej ponad miesiąc przed końcem naszego ubezpieczenia poprosić bank o propozycję, Kiedy ją otrzymamy warto sprawdzić firmy ubezpieczeniowe, czy nie oferują czegoś taniej. Jeśli uda się nam coś znaleźć bank może obniżyć wycenę ubezpieczenia. Jeśli tego nie zrobi zawsze możemy ubezpieczyć auto u konkurencji. Pamiętajmy jednak, że często banki pobierają wtedy opłatę manipulacyjną. Lepiej wcześniej zapytać o jej wysokość. Jednak co jeśli to my będziemy sprawcami wypadku?

Kiedy OC to za mało

Tak jak pisałem wcześniej bez samochodów dostawczych wiele firm nie mogłoby działać. Jeśli nasz pojazd uległ wypadkowi to wiadomo jakiś czas spędzi w serwisie, co wiąże się dla nas z realnymi stratami. Jeśli to my spowodowaliśmy wypadek dodatkowo będziemy musieli zapłacić z własnej kieszeni za naprawę. Z tego powodu warto zainwestować w ubezpieczenie Autocasco. Jest to ubezpieczenie obowiązkowe, jednak przy prowadzeniu działalności gospodarczej wymagającej używania pojazdu wydaje się niezbędne. Niestety i ono ma swoją cenę, ale również tak jak z OC można ją odrobinę zminimalizować. Ubezpieczenie OC naszego vana możemy połączyć z ubezpieczeniem AC w jedna ofertę. Daje to możliwość obniżenia kosztów polisy. Ten typ oferty możesz sprawdzić klikając w link https://www.insurancefactory.co.uk/van-insurance Polisa zabezpiecza nas na całym terytorium Unii Europejskiej. Pamiętajmy jednak, że zawsze warto porównywać oferty od różnych ubezpieczycieli i być na bieżąco z przepisami. Szczególnie tymi dotyczącymi likwidacji szkód ponieważ bywa, że nawet znane powszechnie firmy potrafią zwlekać z wypłatą ubezpieczenia oraz postępować nie zawsze zgodnie z prawem.

(materiał partnera)

Komentarze (1)

MichałMichał

0 0

Warto sprawdzić w aplikacji Kupdirect z Google Play 10 sek i masz porównie składek w różnych towarzystwach.
https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.kupdirect.app 16:46, 22.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone