Zamknij
REKLAMA

Wypożyczenie samochodu bez kaucji - czy w Gdańsku jest to możliwe?

12:43, 24.01.2019 | ?.W
Skomentuj

Jeśli decydujesz się na wynajem samochodu, czy to w celach turystycznych lub biznesowych na kilka dni, czy to na długi okres czasu, musisz liczyć się z możliwymi kosztami dodatkowymi. Przy wyborze wypożyczalni samochodów warto zwrócić uwagę na to, jak skonstruowana jest umowa i jak określa obowiązki kierowcy do pokrycia kosztów jeśli dojdzie do stłuczki. Wiele firm pobiera w tym celu kaucję, której jednak chcemy uniknąć. Czy można to zrobić w Gdańsku? Jak znaleźć zaufaną wypożyczalnię?

Dlaczego pobierana jest kaucja

Wiele firm wymaga wpłacenia kaucji nawet w przypadku samochodów niższej klasy. Kwota ta ma być zabezpieczeniem dla firmy w przypadku wypadku lub kolizji - z wpłaconej przez klienta w momencie wypożyczenia samochodu kwoty, pojazd jest reperowany. Jest to jednak wadliwe rozwiązanie. Wiąże się z koniecznością dysponowania dodatkową kwotą przy wynajmie i jest często wykorzystywana przez firmy, które chcą zwyczajnie na kliencie dodatkowo zarobić. Jednak bez wpłacenia kaucji nie będziemy mieli pewności, co stanie się, jeśli będziemy uczestnikami kolizji. Jakie istnieje alternatywne rozwiązanie?

Jaka jest alternatywa do kaucji

Wypożyczalnia samochodów Gdańsk, która charakteryzuje się dobrymi praktykami oraz stoi po stronie swojego klienta, nie wymaga wpłacania kaucji. Zdaje sobie sprawę, że dodatkowy koszt może być utrudnieniem dla wielu klientów. Dlatego jeśli dysponujemy polskim dowodem lub paszportem dodatkowa opłata nie jest naliczana. Wyjątek stanowi segment PREMIUM, który ze względu na wartość pojazdów wiąże się z obciążeniem kwoty ubezpieczenia.

Dodatkowe ubezpieczenie wynajmowanego samochodu

Na myśl nasuwa się jednak pytanie, jak w przypadku braku wymaganej kaucji rozwiązywana jest kwestia ewentualnych stłuczek i kosztów związanych z naprawą samochodu. Aby dowiedzieć się więcej na ten temat, warto zajrzeć do artykułu “Czy warto kupować dodatkowe ubezpieczenie samochodu z wypożyczalni?”. Wypożyczalnie zapewniają ubezpieczenie pojazdów AC/OC/NNW/ASSISTANCE, jednak wykupienie dodatkowego ubezpieczenia wiąże się ze zniesieniem udziału w szkodzie i automatyczny brak obciążenia żadnymi kosztami naprawy. Warto więc w nie zainwestować.

(?.W)

Komentarze (3)

lollol

1 1

firma wypozycajac samochod musi miec oc wykupione wiec stluczka jest kasa idzie z oc!!!to co kasa z oc i od wynajmujacego chca gdzie prokuratura i cba jest??? 14:02, 24.01.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

CarlosCarlos

1 1

a jak stłuczkę spowoduje wynajmujący??? 15:43, 24.01.2019


do Carlosdo Carlos

1 0

a jak ty masz oc na siebie a zona lub twoj kuzyn spowoduje stluczek to co sie dzieje idzie z oc osoby na ktora oc jest a nie ..... cos jeszcze???? 17:13, 24.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone