Zamknij
REKLAMA

Jak wyliczyć zdolność kredytową?

12:27, 06.03.2019 | materiał partnera
Skomentuj

Planując jakiekolwiek zakupy lub większe inwestycje trzeba posiadać na to odpowiednią pulę środków. Bez tego nie można będzie zrealizować zamierzonych planów, gdyż nie będzie się miało za co. Nie oznacza to, że trzeba je posiadać zgromadzone w oszczędnościach lub w innej fizycznej formie, którą możemy z miejsca przekazać w gotówce czy w formie przelewu wykonanego bezpośrednio z własnego konta. Środki te można także nabyć dzięki produktom kredytowym i pożyczkowym.

Ustalenie możliwości finansowych

Na etapie weryfikowania czy jesteśmy w stanie przystąpić do danego zakupu, trzeba wcześniej przekonać się, jakie faktycznie ma się możliwości finansowe. W przypadku swoich własnych środków jest to proste, widzi się bowiem ile ma się na koncie i ile z tego możne sobie pozwolić wyłożyć. W przypadku kredytów jest to bardziej złożona kwestia, gdyż nigdy nie wie się do końca na jakie wsparcie można będzie liczyć. Nie jest bowiem tak, że bank z miejsca przekazuje klientowi taką kwotę, o jaką on poprosi. Jest to zależne zarówno od samej oferty, która czasem jest limitowana w zakresie maksymalnej kwoty, jak i kwestii związanych z sytuacją klienta. Do wyliczenia jego indywidualnej zdolności kredytowej wykorzystuje się kilka parametrów. Przede wszystkim są to comiesięczne zarobki, najlepiej, jeśli osiągane są na mocy umowy o pracę lub innego stałego źródła. Bank ma wtedy większą gwarancję, że zaciągnięte środki zostaną spłacone.

Elementy służące do wyliczenia zdolności kredytowej

Wysokość zarobków nie jest jedyną kwestią, która musi zostać sprawdzona. Można tu wymienić kilka punktów:

  • posiadanie innych kredytów lub pożyczek
  • wcześniejsza historia kredytowa
  • comiesięczne koszty
  • dzieci na utrzymaniu
  • posiadanie samochodu

Wszystko to wpływa na obliczenia – trzeba wiedzieć, ile faktycznie danej osobie „zostaje w portfelu” po opłaceniu regularnych zobowiązań, aby stwierdzić, jaka dodatkowa kwota będzie mogła być przez niego jeszcze przeznaczona na spłatę nowego kredytu. Warto skorzystać z kalkulatora zdolności kredytowej na stronie https://www.banksecrets.eu/da/, aby zorientować się w swojej sytuacji.

Zobacz również: https://www.rp.pl/Banki/180809628-Darmowe-konta-bankowe-to-juz-obowiazek.html

(materiał partnera)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone