Zamknij
REKLAMA

Jak dbać o czystość w biurze, kilka porad dla każdego

07:30, 03.04.2019 | artykuł sponsorowany

Każdy ma świadomość tego, że porządek wyzwala w człowieku pozytywne emocje. Kiedy otoczenie jest czyste i zadbane to sprawniej się uczymy, wydajniej pracujemy i lepiej przykładamy się do wykonywanej pracy. Perspektywa się trochę zmienia, kiedy do czynienia mamy z większą ilością stanowisk. Wtedy trudniej utrzymać porządek, jednak jest to szalenie ważne, jeśli zależy nam na właściwej wydajności w wykonywaniu projektów. Najszybszym rozwiązaniem sprawy jest zainwestowanie w odpowiednie usługi sprzątające – Gdańsk jest jednym z miast o dużych możliwościach, warto wziąć go pod uwagę.

Dlaczego inaczej sprząta się dom niż biuro?

Różnic pomiędzy sprzątaniem firmy a domu jest dość sporo. Podstawowa i największa różnica jest w ich objętości. Mieszkanie lub dom zazwyczaj wymagają różnych nakładów sił przy sprzątaniu. Spowodowane jest to dużą ilością sprzętów, akcesoriów i innych dodatków, których nie spotkamy w biurze, albo przynajmniej w większości typowych pomieszczeń. Jeśli chcemy zasięgnąć informacji jak dokładnie wyceniane są różnice, to poszukajmy oferty zgodnej z naszym położeniem, na przykład sprzątanie – Gdańsk, czy inne duże miasto. Zazwyczaj to właśnie wokół nich rozmieszczone są firmy sprzątające.

Jakie usługi wybierane są najczęściej?

Sprzątanie biura najlepiej zorganizować, dopasowując je do stylu funkcjonowania i trybu pracy pracowników. Jeśli nasze biuro jest pokaźnych rozmiarów oraz podzielono je na odpowiednie strefy, z wydzielonymi miejscami dla pracowników włącznie, to najlepiej będzie podzielić sprzątanie na codzienne oraz dokładne. Codziennie po zakończonej pracy odbywałoby się normalne czyszczenie: ścieranie kurzy, odkurzanie, mycie podłóg i pilnowanie sanitariatów, zaś dokładne sprzątanie dotyczyłoby gruntownego wyczyszczenia każdego fragmentu biura. Warto dowiedzieć się, czy nasza firma sprzątająca Gdańsk i inne miasta posiada maszyny czyszczące. Ich użycie zmniejszy czas wykonywanych prac i prawdopodobnie zmieni też cenę.

Kompleksowe usługi, jak to działa?

Jeśli przeglądaliśmy już różne oferty cenowe, to pewnie zwróciliśmy uwagę, że niektóre firmy oferują kompleksowe sprzątanie biur – Gdańsk jest przykładem miasta, gdzie takich usług nie brakuje. Czyszczenie można podzielić na drobne usługi, wtedy płacimy za każdą z nich, albo płacimy za godzinę usługi, w którą wliczone są wszystkie oferowane prace. Ciężko stwierdzić, co wychodzi korzystniej. Na pewno warto zastanowić się nad kompleksowymi usługami, jeśli gruntowne czyszczenie musimy wykonać trochę częściej niż raz na miesiąc.

Sprzątanie w Gdańsku, Krakowie czy Warszawie? Ty wybierasz!

Sprzątanie firm: Gdańsk, Kraków, Poznań, Warszawa – czy każde miasto ma podobne oferty? Prawdopodobnie nie, jednak bardzo łatwo to sprawdzimy. Wystarczy tylko popatrzeć w internetowe cenniki. Na pewno na stawkę będzie wpływać wielkość lokalu i czas wykonania usługi. Jednak warto wiedzieć, że duże firmy sprzątające mają swoje filie, lub pracowników w całej Polsce. Nie zawsze musimy się ograniczać do najbliższej okolicy. Dodatkowo, im większa konkurencja, tym lepsze warunki wynegocjujemy z firmą sprzątającą.

Sprzątanie na czas

Ciekawą usługa jest sprzątanie na czas. Płacimy zawsze za ilość przepracowanych godzin i nie ważne jest, co w tym czasie zrobili pracownicy. Użyli maszyn, umyli okna na zewnątrz, a może tylko ścierali kurze. Minusem takiego rozwiązania jest stała, wyższa płatność za drobne prace porządkowe. Jeśli posiadamy małe biuro, to zdecydowanie na tym stracimy.

Zmiana myślenia pomaga w sprzątaniu!

Pozytywne nastawienie pomaga załatwić wiele spraw, ale to działa też w drugą stronę. Zawsze pachnące i wysprzątane pomieszczenia ułatwią pracę i pomogą poprawić obroty naszej firmy. Szukamy rozwiązania problemu? Może wystarczy posprzątać.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone