Zamknij
REKLAMA

Wegetariańska dieta dla sportowca – czy to możliwe?

15:44, 16.04.2019 | Materiał Partnera

Wegetarianizm w sporcie – jak to się zaczęło?

Badania nad różnymi dietami w sporcie toczyły się od bardzo dawna. W czasach, kiedy to problemem było dokładne określenie zapotrzebowania organizmu i składu idealnego pożywienia, dieta wegetariańska była po prostu źle wyważona i wielu ówczesnych sportowców wskutek nieodpowiedniej podaży kalorycznej i bardzo niskiej ilości białka, po prostu odstawało swoimi sportowymi osiągami od konkurencji. Dziś na szczęście catering wegetariański możliwy jest dla każdego sportowca. Skutecznie i dobrze rozpisana dieta jest gwarancją zapewnienia wszystkich niezbędnych składników do treningu różnego rodzaju.

 

Wegetarianizm w praktyce sportowej

Porzucenie jedzenia mięsa jest decyzją świadomą, która to obejmuje pełne żywienie. U bardzo wielu osób jest to jednak decyzja czasowa, która jest wynikiem chęci dywersyfikacji źródeł białka, a także zdrowych kwasów tłuszczowych, których to zastąpienie wymaga odpowiedniego doboru pożywienia. Idealnym sposobem na zorganizowanie odpowiedniego składu diety wegetariańskiej w sporcie jest dieta pudełkowa. Doświadczony dietetyk odpowiedzialny za profesjonalne dobranie wszystkich roślin i produktów niebędących mięsem idealnie skomponuje odpowiedni jadłospis z uwzględnieniem o wiele szerszych parametrów aniżeli bilans makroskładników. Przede wszystkim witaminy, minerały i kwasy tłuszczowe zawarte w pożywieniu będą idealnie zbilansowane. W obecnym stanie wiedzy i poziomie doboru różnego rodzaju składników pokarmowych, dieta wegetariańska coraz częściej jest świadomym wyborem.

 

Sposoby zaopatrzenia w sportowe dania wegetariańskie

Docieranie do różnych interesujących jadłospisów wegetariańskich dla sportowców jest dziś coraz łatwiejsze. Można do tego wykorzystać chociażby catering dietetyczny będący obecny w każdym większym mieście. Jest to doskonałym sposobem na to, by otrzymać wprost do domu odpowiednie dania podzielone pod względem kolejności posiłków i czasu ich spożywania. Osoby, które jednak nie chcą zdecydować się na zamówienie takiego abonamentu dietetycznego, mogą zawsze spróbować gotować samodzielnie. Jednakże wymaga to regularnego poszukiwania nowych przepisów, zorganizowania dobrego zaopatrzenia w składniki, które będą świeże i dostępne od ręki, a także dodatkowego czasu na zmywanie naczyń lub korzystanie ze zmywarki, co generuje zużycie wody i prądu. Biorąc pod uwagę powyższe powody, coraz więcej osób wykorzystuje catering dietetyczny w swoim codziennym żywieniu sportowym i nie tylko.

 

Sportowa dieta wegetariańska nie tylko dla wegetarian

Osiągnięcia sportowe to naturalny bodziec dla zmiany diety, jednakże z fit posiłków korzystają nie tylko osoby zawodowo związane ze sportem. Dzięki wykluczeniu ze swojej diety mięsa możliwe jest oczyszczenie organizmu z toksyn. Nie tylko kwestia samego odstawienia mięsa, ale również dobranie odpowiednich składników poza mięsem jest bodźcem dla organizmu do intensywnego oczyszczania. Doświadczeni dietetycy odpowiedzialni za dietę pudełkową dobierają składniki o udowodnionym działaniu oczyszczającym, co w ciągu kilku tygodni stosowania owej diety spowoduje widoczne efekty. Jednym z wyników jest chociażby lepsza kondycja skóry. Zniknąć może trądzik i przebarwienia. Ponadto też, w połączeniu z odstawieniem używek, dieta wegetariańska daje wyższą wydajność i lepsze samopoczucie. Odpowiednio poprowadzona dietetycznie i treningowo osoba niezwiązana wcześniej ze sportem może osiągnąć taki poziom doładowania organizmu dietą wegetariańska dla sportowców, że możliwe stanie się nawet pełne odstawienie kawy.

(Materiał Partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone