Zamknij

Plastikowe czy drewniane krzesełka do karmienia?

07:30, 20.04.2019 artykuł sponsorowany
Skomentuj

Wybór odpowiednich mebli i akcesoriów, które będą służyły naszym najmłodszym pociechom to fundamentalna kwestia – dla ich (i naszego!) komfortu, bezpieczeństwa oraz rozwoju. Jednym z najważniejszych elementów, na które trzeba zwrócić uwagę jest krzesło do karmienia – dzięki niemu małe dziecko (6 miesięcy – 3 lata) będzie można karmić w możliwie najlepszych warunkach. Tutaj pojawia się pytanie dotyczące tego, jaki rodzaj mebli wybrać – plastikowe czy drewniane krzesełka do karmienia? Spróbujemy odpowiedzieć na to pytanie i zwrócić Twoją uwagę na najważniejsze aspekty w trakcie dokonywania zakupu!

Po pierwsze - drewniane krzesełka do karmienia

Naszą mini analizę rozpoczniemy od mebli drewnianych, które cieszą się bardzo dużą popularnością, szczególnie wśród tych rodziców, które pragną stawiać na naturalne, ekologiczne rozwiązania i chcą mieć pewność największej stabilności tego rodzaju mebla. Drewniane krzesełka do karmieniabardzo wytrzymałe, doskonale komponują się z domowymi wnętrzami i choć posiadają mniej funkcji, niż modele plastikowe, będą służyły dłużej. Współcześni producenci przykładają wagę do tego, by tworzyć nowoczesne, funkcjonalne i bardzo odporne na różnego rodzaju uszkodzenia drewniane krzesełka do karmienia dla dzieci, dlatego masz pewność tego, że stawiasz na najwyższą jakość.

Po drugie – krzesełka plastikowe

Plastikowe krzesełka do karmienia są często bardziej funkcjonalne niż drewniane – można je łatwiej składać i regulować, a przy tym są lżejsze i zajmują mniej miejsca w domowym pomieszczeniu. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że nie są one zwykle tak trwałe i odporne jak drewniane – istnieje więc ryzyko, że takie krzesełko szybciej ulegnie uszkodzeniu, choć oczywiście wybierając rozwiązanie cenionego producenta, który dba o każdy szczegół z największą dbałością, ryzyko to nie jest aż takie duże.

Plastikowe czy drewniane krzesełka dla dziecka?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ wszystko zależy od tego, czy zależy Ci bardziej na trwałości rozwiązania, czy liczbie funkcji. Jak pokazuje praktyka, najnowocześniejsze drewniane krzesełko do karmienia – bukowe czy dębowe – może również posiadać wiele funkcji, dlatego wybór pozostawiamy Tobie. Pragniemy natomiast zwrócić uwagę na kilka aspektów, które powinieneś wziąć pod uwagę, wybierając najlepsze rozwiązanie dla swojego dziecka.

  • Niezależnie od tego, czy stawiasz na plastikowe, czy drewniane krzesełka dla dzieci, warto zwrócić przede wszystkim uwagę na to, by miało ono regulowaną wysokość, a także kąt oparcia – dla wygody Twojej i Twojego dziecka.
  • Krzesełko musi być też dostosowane do wieku dziecka – inne będzie to dla malucha 6-miesięcznego, a inne 3 letniego, choć popularne są też modele uniwersalne, które można regulować i dostosowywać do rosnącego dziecka.
  • Niezwykle istotne jest bezpieczeństwo – wszystkie plastikowe i drewniane krzesełka do karmienia dla dzieci powinny posiadać specjalne szelki, służące za pasy bezpieczeństwa, a także być stabilne. Do tego, jeżeli posiadają kółka, powinny posiadać funkcję hamulca, a gdy nie posiadają kółek – antypoślizgowe wykończenia nóżek.
  • Jakość wykonania – bardziej znane i cenione marki mogą być gwarancją jakości, dlatego w przypadku mało znanych producentów, warto przemyśleć swój wybór. Jeżeli chcesz mieć pewność, co do jakości wykonania krzesełka, zwróć uwagę na opinie innych rodziców, którzy korzystali już z konkretnego modelu.
  • Łatwość montażu i użytkowania – niekiedy do złożenia krzesełka niezbędna jest instrukcja montażu, co może oznaczać, że dane rozwiązanie jest skomplikowane w składaniu i użytkowaniu. Zwróć na to uwagę, aby oszczędzić sobie ewentualnych problemów.

Plastikowe i drewniane krzesełka do karmienia dziecka zakupisz w sklepie internetowym – pamiętaj, by zwrócić uwagę na to, czy możesz sprawdzić dany model i w przypadku jego niedopasowania, zwrócić go do sklepu lub wymienić na inny. Pozwoli Ci to zakupić rozwiązanie, idealnie dopasowane do potrzeb Twojego dziecka.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%