Zamknij
REKLAMA

Jak dopasować lodówkę do stylu kuchni?

08:34, 06.05.2019 | ?.W
Skomentuj

Kupowanie lodówki polega już nie tylko na dopasowaniu jej funkcjonalności do potrzeb domowników i wpasowanie jej wymiarów w dostępną w pomieszczeniu przestrzeń. Obecnie jest to ważne tak samo, jak stylistyka, w jakiej utrzymane jest to urządzenie AGD. CO zatem zrobić, by lodówka pasowała do aranżacji Twojej kuchni?

Do jakiej kuchni pasuje lodówka retro

Lodówka retro to świetny wybór do kuchni, w której króluje styl prowansalski, rustykalny czy stylizowanej na PRL. Od nowoczesnych modeli różni się głównie wyglądem, więc nie należy się obawiać jej funkcjonalności – jest energooszczędna, ma wiele przydatnych opcji i trybów pracy, choć raczej trudno będzie znaleźć model z kostkarką i dystrybutorem wody. Jednak pod kątem pozostałego wyposażenia i możliwości powinna być równie praktyczna, jak pozostałe modele. Tym, co ja wyróżnia, są nieco obłe, zaokrąglone kształty oraz odważniejsza kolorystyka niż w przypadku standardowych sprzętów AGD. bez trudu znajdziesz wśród nich lodówki błękitne, różowe, pomarańczowe czy czerwone, co także daje Ci o wiele większe możliwości aranżacyjne – również w zakresie kuchni nowoczesnych. Jak wybrać lodówkę retro? Podobnie, jak każdą inną – upewnić się, że jej efektowny design idzie w parze z oszczędnym działaniem i dobrym stosunkiem ceny do jakości.

Kiedy zdecydować się na nowoczesną lodówkę

Nowoczesne lodówki dają o wiele większe możliwości w zakresie popularności. Choć najczęściej ich kolorystyka nie jest tak zróżnicowana, jak w przypadku lodówek retro, i utrzymane są głównie w odcieniach czerni, bieli i inoxu, to ich funkcjonalność może być już o wiele wyższa. Przede wszystkim do dużych kuchni często wybierane są lodówki side-by-side – ich układ różni się od tradycyjnych sprzętów AGD, ponieważ chłodziarka i zamrażarka znajdują się obok siebie, a nie jedna pod drugą. Ponadto często na drzwiach lodówki montowana jest kostkarka z dystrybutorem chłodnej wody, tak bardzo przydatna w czasie letnich upałów. Warto również wspomnieć, że najnowocześniejsze modele są już niemal futurystyczne – mają na drzwiach wielki ekran z dostępem do internetu, który może służyć jako telewizor, tablica informacyjna czy urządzenie do wyszukiwania przepisów.

Lodówka do zabudowy – uniwersalne rozwiązanie aranżacyjne

W nowoczesnych kuchniach często decydujemy się również na lodówki do zabudowy. Na drzwi takiego sprzętu AGD nakładany jest front w kolorze mebli kuchennych. Podobnie postępujemy w przypadku zmywarki czy piekarnika, choć tego ostatniego nie zabudowujemy w całości. Dzięki temu możemy zyskać ciąg mebli, w których skrywają się również niezbędne urządzenia, ale nie musimy się martwić o ich dopasowywanie do siebie pod kątem stylistycznym. Jest to niewątpliwie najlepsze rozwiązanie, jeśli chodzi o dbałość o spójność aranżacji kuchni, choć ma także swoje minusy – do takich sprzętów AGD będziesz mieć ograniczoną dostępność i konieczne może okazać się rozbieranie całej konstrukcji w przypadku awarii lodówki.

(?.W)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone