Zamknij
REKLAMA

Czy zadłużeni mogą otrzymać pożyczkę?

15:12, 28.05.2019 | ?.W
Skomentuj

Czy osoba, która aktualnie ma na swoim koncie długi, a w dodatku posiada aktualnie wyraźne zaległości w spłacaniu kolejnych rat pożyczki, jest w stanie wziąć na siebie kolejną pożyczkę?

Pożyczka przy zadłużeniu

Okazuje się, ze taka sytuacja jest możliwa, choć realnie bardzo trudna. Co więcej, problemy wiążą się nie tylko z kwestiami formalnymi oraz znalezieniem instytucji, która mogłaby takiej pożyczki udzielić, lecz również z realnym wyliczeniem możliwości w zakresie późniejszego spłacania i oszacowania czy faktycznie sytuacja jest „bez wyjścia”.

Problem jest o tyle duży, że pożyczki dla zadłużonych również trzeba oddać, a same w sobie także są oprocentowane. Dlatego więc zanim zdecydujesz się na taki krok, dokładnie przelicz swoje możliwości finansowe i sprawdź czy posiadasz inne możliwości.

Jeżeli nie ma już innych możliwości, a istnieje realne zagrożenie tym, ze pojawią się zajęcie komornicze, przyglądnij się ofercie firm, w których ofercie pojawia się tak zwana „pożyczka oddłużeniowa”. Dokładnie prześledź ich warunki, włącznie z czasami spłaty, oprocentowaniem oraz wszystkimi dodatkowymi opłatami, jakie mogą pojawić się w trakcie pobierania kredytu oraz przy ewentualnych opóźnieniach, jakie mogą wystąpić przy spłacaniu rat.

Miej na uwadze, że pożyczka z komornikiem to ostateczność, która tak naprawdę jedynie odsuwa w czasie konieczność wyrównywania zobowiązań finansowych. Jeśli przeszacujesz swoje możliwości, może się okazać, ze dług jedynie wzrośnie – co może być w wielu sytuacjach sporym problemem. Dlatego zawsze dokładnie planuj, czy i ile będziesz w stanie zwrócić.

Komornik może pobierać pieniądze z wynagrodzenia

Pożyczka dla zadłużonych może być potrzebna między innymi wtedy, kiedy komornik dokona zajęcia z wynagrodzenia otrzymywanego przez daną osobę. Skala takich zajęć potrafi być bardzo wysoka. W przypadku, gdy zadłużony otrzymuje wypłatę z tytułu umowy o pracę, może objąć nawet jej połowę. Pięćdziesiąt procent to sporo, jednak w przypadku umów-zleceń możliwości komornika są jeszcze większe – może on wtedy zająć nawet całość (czyli sto procent) wynagrodzenia, jakie zostanie przelane na konto danej osoby.

Takie sytuacje bywają bardzo dramatyczne i utrudniają nie tylko spłatę bieżących zobowiązań, takich jak rachunek lub czynsz, lecz również codzienne funkcjonowanie. To właśnie one mogą sprawić, że zadłużony może myśleć o dodatkowej pożyczce.

Same firmy pożyczkowe starają się weryfikować osoby, które ubiegają się o pożyczki. Dlatego też dużo większe szanse na ich otrzymanie mają te osoby, które dysponują stałym źródłem zarobku, zwłaszcza jeżeli jednocześnie są w stanie udokumentować, ze do tej pory zazwyczaj raty kredytów spłacała na bieżąco, a obecna sytuacja jest chwilowym problemem.

Tu należy zauważyć, ze warto zbierać zaświadczenia o takiej regularnej spłacie, ponieważ w bazach typu KRD (Krajowy Rejestr Długów) czy BIG (Biuro Informacji gospodarczej) takowe informacje nie pojawiają się.

Jedną z firm udzielających pożyczek dla zadłużonych można znaleźć pod adresem:

https://kredyt-dla-zadluzonych.pl

(?.W)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (1)

GG

1 0

Polska branża pozyczkowa, nie ważne czy bankowa czy poza bankowa to banda złodziei i krwiopijców, których jednym z przedstawicieli jest obecny pożal się Boże premier. Wszystko jest super dokąd splacasz, ale jak podwójnie ci się noga to doskoczą do ciebie jak chieny i zeżrą cię bez przyrządzania, a państwo im na to pozwoli a jeszcze pomoże. 01:20, 30.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone