Zamknij
REKLAMA

Hale stalowe a poprawa wydajności w logistyce

09:09, 31.05.2019 | ?.W
Skomentuj

Logistyka wymaga użycia hal wielkopowierzchniowych. Warto więc zdawać sobie sprawę z tego, że wybór odpowiedniego obiektu może mieć wpływ na poprawę wydajności całego przedsiębiorstwa. Ostatnie lata udowadniają natomiast, że to hale stalowe wydają się najlepszym pomysłem. Przyjrzyjmy się temu dokładniej.

Zmniejszenie ryzyka strat

Każdy przedsiębiorca wie, że inwestycje muszą na siebie zarabiać. Wobec tego czas budowy hali jest niemal decydujący. W końcu długa budowa generuje straty. Im szybciej obiekt powstanie, tym szybciej zwrócą się nakłady na niego.

Można więc śmiało napisać, że konstrukcje stalowe zmniejszają ewentualne ryzyko strat. Są to bowiem obiekty halowe, które powstają najszybciej. Prostą konstrukcję można postawić już w 3 tygodnie! Jeśli zestawimy to z miesiącami prac w przypadku tradycyjnych technologii budowlanych, wnioski nasuwają się same. To mało opłacalne.

Mniejsze koszty konserwacyjne

Niewiele się o tym mówi, ale koszty inwestycji należy podsumowywać dopiero po kilku latach. W przypadku budynków dopiero wtedy uwidaczniają się efekty eksploatacji. Oznacza to, że niespodziewanie przedsiębiorca musi pokryć koszty konserwacyjne obiektu.

Hale o konstrukcjach stalowych i w tym przewyższają tradycyjne technologie. Koszty konserwacyjne są bowiem niewielkie, a ewentualne naprawy mało ryzykowne. W obiektach murowanych wygląda to niestety o wiele gorzej. Czasami naprawy są nawet niemożliwe, bo oznaczałyby ingerencję w konstrukcję.

W tym miejscu należy jednak podkreślić znaczenie wykonawstwa. Musisz mieć pewność, że wybierasz dobrą firmę. Przedsiębiorcy polecają szczególnie hale stalowe - Commercecon. Ich budową znajdują się doświadczeni profesjonaliści. Warto też wiedzieć, że świadczą usługi kompleksowe, które są kluczem do udanej inwestycji w halę logistyczną.

Przyszłościowy pomysł

Logistyka ciągle się intensywnie rozwija. Większość firm przechodzi obecnie przez swój złoty okres i muszą się liczyć z rozszerzeniem działalności. Warto pomyśleć o tym zawczasu, nawet na starcie.

Konstrukcje stalowe są unikalne pod tym względem, że można je łatwo rozbudować lub przystosować do nowego zadania. Wynika to z ich modułowej budowy, w której używa się technologii łączenia prefabrykatów. Dzięki temu w razie intensywnego rozwoju możesz powiększyć halę logistyczną szybko i bezproblemowo. A gdyby w biznesie coś poszło nie tak, masz też możliwość sprzedaży hali. Obiekty stalowe można bowiem także zdemontować i wykorzystać w zupełnie innej lokalizacji. Konieczne jest jedynie ponownie pokrycie kosztów fundamentowania.

(?.W)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone