Zamknij
REKLAMA

Nie przepłacaj za swoje OC - znajdź najlepszą polisę i kup ubezpieczenie, nie wychodząc z domu

09:03, 05.08.2019 | ?.W
Skomentuj
REKLAMA

Z informacji opublikowanych na portalu mubi.pl wynika, że kierowcy z Rumi w ciągu ostatnich 30 dni płacili za swoje OC średnio 517 zł. W Wejherowie polisa kosztowała więcej - 698 zł. Miasta województwa pomorskiego, których kierowcy musieli wyłożyć na składkę OC jeszcze większe pieniądze to m.in. Gdańsk (742 zł), Lębork (914 zł) oraz Kwidzyn (1075 zł). W jaki sposób możesz się dowiedzieć, czy nie przepłacasz za swoje obecne OC? Czy kupując tańszą polisę, otrzymasz gorsze ubezpieczenie? I w końcu - gdzie znaleźć najlepsze oferty? O tym wszystkim piszemy w dzisiejszym artykule.

Porównywarka ubezpieczeń

Jeśli zastanawiasz się, jak Twoja aktualna składka OC wygląda na tle propozycji innych towarzystw ubezpieczeniowych, skorzystaj z kalkulatora, który oferuje porównywarka ubezpieczeń Mubi, do skorzystania z której w reklamie telewizyjnej zachęca znany rajdowiec Krzysztof Hołowczyc. Po wypełnieniu krótkiego formularza na stronie tego narzędzia, w którym podasz niezbędne do stworzenia oferty informacje dotyczące siebie i swojego auta, otrzymasz listę wyników - propozycji polisy OC od sprawdzonych, godnych zaufania ubezpieczycieli.

Nasza porównywarka to sposób na to, by naprawdę szybko zorientować się, czy nie przepłacamy za swoje OC. Dodajmy - sposób darmowy, bo korzystanie z naszego narzędzia nic nie kosztuje. Klienci często są za to bardzo zaskoczeni niskimi cenami polis, jakie otrzymują po wypełnieniu formularza. Zwłaszcza jeśli dotąd kupowali swoje ubezpieczenie w sposób tradycyjny, czyli poza siecią. Różnice mogą sięgać nawet setek złotych - mówi doradca klienta Mubi.

Dlaczego tak tanio?

Jeśli już skorzystałeś z porównywarki ubezpieczeń, prawdopodobnie też zaskoczyły Cię niskie ceny. Bez obaw - nie ma w tym niczego podejrzanego. Towarzystwa od dawna premiują osoby, które decydują się na zakup ubezpieczenia przez Internet, a cenę OC starają się obniżać, by zachęcić je do zakupu i pozostać ze swoją ofertą konkurencyjnymi. Czy jednak tanie OC będzie tak samo dobre, jak to droższe?

Tanie, ale czy wystarczająco dobre?

Jeśli ktoś z Twoich znajomych zapewnia Cię, że zapłacił za swoje OC więcej dlatego, że jest to po prostu najlepsze na rynku OC, powinna zapalić Ci się przysłowiowa czerwona lampka. No chyba, że znajomy ma na myśli niski koszt swojej polisy...

Zakres ubezpieczenia OC reguluje ustawa. Co za tym idzie, zawsze działa ono w ten sam sposób i cena nie ma tu nic do rzeczy. Krótko mówiąc, jeśli mamy możliwość nabycia OC w niższej cenie, to powinniśmy z tej możliwości skorzystać, bo niczego nie tracimy, a przy okazji oszczędzamy - często bardzo konkretne pieniądze - tłumaczy doradca klienta Mubi.

Tanie OC - przykłady z województwa pomorskiego

O możliwościach, jakie daje porównywarka ubezpieczeń, przekonała się niedawno pani Dominika z Rumi, 33-letnia właścicielka auta marki Dacia Duster. Kobiecie kończył się właśnie okres obowiązywania polisy, którą przez ostatnie lata przedłużała niemal automatycznie. Gdy jednak dowiedziała się o porównywarce, postanowiła to zaawansowane narzędzie wypróbować.

Nie miałam większych oczekiwań i tak naprawdę formularz wypełniałam bez przekonania - po prostu namówiła mnie znajoma. Gdy jednak zobaczyłam oferty, jakie miały dla mnie inne towarzystwa, byłam w lekkim szoku. Okazało się, że mogę mieć OC tańsze o prawie 400 zł. I mam, bo od razu zdecydowałam się na zakup. To było naprawdę proste - ot, kilka kliknięć i dokument polisy wylądował w mojej skrzynce e-mail - mówi pani Dominika.

Porównywarkę wypróbował również pan Mariusz, 37-letni mieszkaniec Wejherowa i właściciel pięcioletniej Skody Fabii.

Niedawno urodziło nam się drugie dziecko, a żona, wcześniej zatrudniona na umowę o dzieło, nie pobierała zasiłku macierzyńskiego. Z oczywistych względów zaczęliśmy zastanawiać się, na czym można zaoszczędzić, by związać koniec z końcem. Auto to moje narzędzie pracy - nie mogłem go sprzedać. Pomyślałem jednak, że może da się zaoszczędzić na samym ubezpieczeniu. W sieci trafiłem na porównywarkę i znalazłem ofertę polisy tańszą o 280 zł od tej, którą wówczas miałem. Skorzystałem też z pomocy konsultanta, który przez telefon wyjaśnił mi, co dokładnie powinienem zrobić, by kupić polisę przez Internet. Na co dzień nie mam do czynienia z komputerem, więc takie “poprowadzenie” mnie przez poszczególne etapy zakupu było dla mnie ważne. Pewnie jakoś sam bym do wszystkiego doszedł, bo porównywarka jest prosta w obsłudze, ale zależało mi na czasie - moja poprzednia polisa właśnie wygasła - mówi pan Mariusz.

Idealne rozwiązanie w sytuacjach awaryjnych

Porównywarka ubezpieczeń to narzędzie bezpieczne i intuicyjne, ale również - jak pokazuje powyższy przykład - świetnie sprawdzające się w sytuacjach awaryjnych. Jazda bez ważnego OC to duże ryzyko, bo kary za jego brak są naprawdę wysokie. Nawet niewielkie spóźnienie w opłaceniu składki, rzędu 1-3 dni, grozi nałożeniem na właściciela samochodu osobowego kary w wysokości 900 zł. Spóźnienie powyżej trzech dni to już kwoty liczone w tysiącach złotych (więcej przeczytasz o tym w napisanym przez eksperta Mubi poradniku "Kara za brak OC - jak uniknąć i napisać odwołanie". Zamiast narażać się na nieprzewidziane wydatki, warto więc skorzystać z porównywarki ubezpieczeń i kupić tanie OC przez Internet.

(?.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

MichałMichał

0 0

Teraz znajdziesz tanie ubezpieczenie w telefonie to proste i szybkie w aplikacji Kupdirect z Google Play skanujesz tylko kod z dowodu rejestracyjnego, bez wpisywania danych i w 5 sek masz porównanie składek a w 40 sek polisę na mailu.
https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.kupdirect.app
11:00, 05.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%