Zamknij
REKLAMA

Kto na wójta, burmistrza, prezydenta?

12:34, 01.10.2018 | A.W
REKLAMA
Skomentuj

W ubiegłym tygodniu zakończył się termin rejestracji kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów. Sprawdź, kto kandyduje na najwyższy urząd w Twojej gminie!

Prezydenci, burmistrzowie i wójtowie wybrani zostaną w wyborach bezpośrednich. Skończą się one w pierwszej turze, gdy jeden z kandydatów uzyska więcej niż połowę ważnych głosów. W przeciwnym razie do drugiej tury przechodzą dwaj kandydaci z największą liczbą głosów, a wygrywa ten, na którego zagłosuje więcej osób.

Wejherowo

W stolicy powiatu wejherowskiego o urząd prezydenta walczą w sumie cztery osoby. O reelekcję zabiega Krzysztof Hildebrandt, który najwyższy urząd w mieście sprawuje od 1998 roku. Z ramienia Prawa i Sprawiedliwości staruje Tomir Ponka. Rafał Szlas jest kandydatem KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska. Na liście kandydatów znajduje się również Arkadiusz Szczygieł z KWW Dla Wejherowa.

Rumia

Mieszkańcy Rumi będą wybierać spośród pięciu zgłoszonych kandydatur. Chrapkę na urząd burmistrza mają nie tylko mężczyźni. Jedną z kandydatek jest 30-letnia Monika Baran, która ma poparcie partii Porozumienie Jarosława Gowina. O drugą kadencję ubiega się Michał Pasieczny, obecny włodarz Rumi. Po raz kolejny o głosy mieszkańców zabiega też Bogdan Formella. Z ramienia Prawa i Sprawiedliwości na urząd burmistrza staruje Mateusz Socha. Na liście kandydatów znajduje się również Leszek Kiersznikiewicz z KWW Gospodarność.

Reda

W Redzie walka o fotel burmistrza rozegra się między dwoma kandydatami. O ponowny wybór zabiega Krzysztof Krzemiński, który jest kandydatem KWW Wspólna Reda. Swojego kandydata wystawiła również partia Prawo i Sprawiedliwość, która postawiła na Piotra Skurzyńskiego.

Gmina Wejherowo

Dwóch kandydatów zabiegało będzie również o urząd wójta gminy Wejherowo. O ponowną reelekcję zabiega Henryk Skwarło. Jego kontrkandydatem jest Marek Klas, który jest kandydatem KWW Wspólna Gmina.

Gmina Szemud

Chrapkę na najwyższy urząd w gminie Szemud mają trzy osoby. Ryszard Kalkowski walkę o reelekcję stoczy z Kazimierzem Grubą, kandydatem Prawa i Sprawiedliwości, a także z Bogusławem Napieralskim z KWW Wspólna Gmina Szemud.

Gmina Luzino

Żadnego rywala w tegorocznych wyborach nie ma Jarosław Wejer, który zabiega o reelekcję. Nie oznacza to jednak, że obecny wójt gminy Luzino może być pewien wygranej. Jego wybór muszą zatwierdzić wyborcy, zamieszczając krzyżyk przy odpowiedzi „tak”.

Gmina Linia

Trzech kandydatów zabiega o urząd wójta gminy Linia. O reelekcję ubiega się Bogusława Engelbrecht. Tomasz Dzięcielski to kandydat Prawa i Sprawiedliwości, a Jan Trofimowicz startuje z ramienia KWW Wspólnie Możemy Więcej.

Gmina Choczewo

Walka między dwoma kandydatami rozegra się w gminie Choczewo. O reelekcję zabiega Wiesław Gębka. Jego kontrkandydatem jest Michał Bianga z KWW Gminy Choczewo „Wspólna Przyszłość”.

Gmina Łęczyce

Ponowie wójtem zamierza zostać Piotr Wittbrodt z miejscowości Strzebielino-Osiedle. Jego kontrkandydatem w walce o fotel włodarza gminy Łęczyce jest Krzysztof Karczewski z KWW Łęczyce – Gmina z Przyszłością.

Gmina Gniewino

Zbigniew Walczak, wójt gminy Gniewino, ma jednego kontrkandydata. Oprócz obecnego włodarza o najwyższy urząd zabiega Tomasz Paluch, który w wyborach startuje z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

(A.W)
REKLAMA

Komentarze (7)

nazwiska to nie wszynazwiska to nie wszy

8 0

Gdzie programy kandydatów? 12:44, 01.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mariola.czosnekmariola.czosnek

8 1

Programy w skrócie są takie: zrobimy wszystko, obiecamy co się da, a nawet więcej, tylko my jesteśmy w stanie dokonać rzeczy niemożliwych ( od ręki ) i cudów ( trzeba na nie poczekać kilka chwil ) - krótko mówiąc: nikt wam nie da tyle, ile ja wam mogę obiecać.
Czy do szczęścia trzeba czegoś więcej? No, może jakiegoś + 08:03, 02.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

czytelniczkaczytelniczka

2 1

A czy w Szemudzie nie kandyduje na wójta także Pan Napieralski? 10:00, 02.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

adekadek

3 0

w Szemudzie po próbie zablokowania kandydatem jest Bogusław Napieralski 09:33, 03.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Glory, Glory, AlleluGlory, Glory, Allelu

5 1

Hildek najlepszym naszym kandydatem jest - znów w pierwszeeej turze wygraaa!!! 10:52, 05.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BorekBorek

2 0

W Luzinie boją się Wejera więc nikt nie startuje oprócz niego. Wykosił wszystkich konkurentów przed startem. Oby przegrał i on... 14:09, 16.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

KamaKama

2 0

Może niech Wejer najpierw posprząta po sobie i dokończy to co zaczął (kanalizacja). A tak odda zadłużoną gminę i umyje ręce, a wszystko rozgrzebane. Nie dziwota że nie ma chętnego aby przejąć ten bałagan i długi po nim. 13:31, 18.10.2018


REKLAMA
REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone