Zamknij
REKLAMA

Nowe wytyczne rządu! Zmiana terminu ferii, otwarte sklepy

12:30, 21.11.2020 | R.K
Skomentuj
REKLAMA

Od 4 do 17 stycznia będą trwały zimowe ferie w szkołach. I nie będzie podziału na województwa. Poza tym od przyszłej soboty otwarte będą wszystkie sklepy. Nie zmieniają się zasady co do klubów fitness, siłowni i instytucji kultury.

Premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej, że „od przyszłej soboty placówki handlowe będą mogły działać w najwyższym reżimie sanitarnym. Warunkiem jest utrzymanie dyscypliny każdej placówki, każdego sklepu, każdej galerii handlowej, każdego sklepu meblowego. Jeżeli będzie inaczej, te sklepy będą zamykane”.

Nowe regulacje będą obowiązywać do 27 grudnia.

Bardzo ważną zmianą jest ta dotycząca edukacji. Do świąt premier przedłużył nauczanie zdalne. Poinformował też o zmianach dotyczących corocznych zimowych ferii w szkołach.

Ferie w praktyce.... nie odbędą się. Do tej pory poszczególne województwa miały wyznaczane dwutygodniowe terminy, kiedy obowiązuje przerwa od szkolnych zajęć. Tym razem we wszystkich szkołach w całym kraju „ferie” zostały wyznaczone na okres od 4 do 17 stycznia 2021 roku. Nietrudno wywnioskować, że wyznaczając jeden termin dla całego kraju rząd zakłada, że wszelkiego rodzaju grupowe wyjazdy, kolonie, czy obozy stoją pod znakiem zapytania, a jeżeli będą dozwolone, to ze sporymi ograniczeniami.

Nie wiadomo natomiast, jakie restrykcje będą obowiązywały w okresie świątecznym. Premier zapowiedział, że „okres świąt Bożego Narodzenia to moment, w którym rodziny się spotykają i dlatego szczególnie chcę zaapelować już dzisiaj, aby to były spotkania w gronie małych rodzin, tych, z którymi mieszkamy; żeby nie przemieszczać się pomiędzy miastami, bo od naszej dyscypliny będzie zależało to, jak ostre będą musiały być restrykcje potem".

 

(R.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

specpolicjantomspecpolicjantom

1 0

Który słuchałeś
Szaleńca kaczego -
Nie bądź bezpieczny:
Kobieta pamięta!
Możesz ją pobić,
Wnet dołączy nowa.
Spisane będą czyn,
Rozkaz, przemowa... 08:11, 23.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%