Zamknij
REKLAMA

Skontrolowali placówki handlowe. Aż 88 wykroczeń

13:40, 07.12.2020 | R.K
Skomentuj
REKLAMA

Policjanci i pracownicy inspekcji sanitarnej kolejny już raz sprawdzali przestrzeganie zasad reżimu sanitarnego. Tym razem odwiedzili placówki handlowe.

Policjanci z Rumi i pracownicy inspekcji sanitarnej z Wejherowa wspólnie sprawdzali, czy ponownie otwarte galerie i centra handlowe funkcjonują w ścisłym reżimie sanitarnym.

- To od stosowania m.in. na terenie placówek handlowych obostrzeń związanych z dystansem społecznym, zakrywaniem ust i nosa oraz dezynfekcją rąk zależy bezpieczeństwo naszych rodzin – przypominają wejherowscy policjanci.

Podczas minionego weekendu na terenie powiatu wejherowskiego, prowadzone były wzmożone kontrole placówek handlowych. Funkcjonariusze zwracali uwagę na przestrzeganie zasad reżimu sanitarnego, w tym zakrywanie ust i nosa oraz ograniczenia dotyczące ilości klientów. W ten weekend funkcjonariuszy można było spotkać mundurowych w wielu galeriach handlowych czy sklepach wielkopowierzchniowych. Podczas minionego weekendu policjanci ujawniali kolejne wykroczenia związane z nieprzestrzeganiem reżimu sanitarnego. W związku z tym, mundurowi ukarali 82 osoby mandatami karnymi, 5 osób pouczyli, a wobec jednej osoby zostanie skierowany wniosek do sądu o ukaranie. Przypominany, że za złamanie narzuconych odgórnie zasad grozi mandat karny do 500 złotych lub skierowanie sprawy do sądu. Służby sanitarne, niezależnie od decyzji policjantów, mają możliwość nałożenia kary w wysokości do 30 tysięcy złotych.

Przypominamy. W placówkach handlowych oraz na poczcie obowiązuje limit klientów: w sklepach do 100 m² - 1 osoba na 10 m², w sklepach powyżej 100 m² - 1 osoba na 15 m². Przez cały czas obowiązuje nas zakrywanie ust i nosa oraz noszenie przez klientów, podczas zakupu towarów czy usług, rękawiczek jednorazowych lub stosowania środków do dezynfekcji rąk.

Pamiętajmy, że 24 grudnia nie obowiązują godziny dla seniora.

Policjanci z powiatu wejherowskiego zapowiadają, że będą kontrolować stosowanie się do obostrzeń, szczególnie teraz przed zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia. Działania mają na celu przede wszystkim informowanie o skutkach lekceważenia nakazów i zakazów.

 

(R.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

GabrielGabriel

3 0

Proszę nie wprowadzać opinii publicznej w błąd. Po uchwaleniu nowej ustawy covidowej sanepid stracił możliwość karania za brak maseczek i dystansu. 18:59, 07.12.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA