Zamknij
REKLAMA

Rząd wprowadza zakaz używania przyłbic

16:20, 24.02.2021 | K.C
Skomentuj Radek Pietruszka /PAP
REKLAMA

Już od najbliższej soboty nastąpi zapowiadana zmiana odnośnie zasłaniania ust i nosa. Trzecia fala pandemii się rozpędza i staje się przedmiotem troski - poinformował na dzisiejszej konferencji Minister Zdrowia Adam Niedzielski. Ponadto zaostrzeniu ulegają również inne obostrzenia.

Od 27.02 zasłaniać usta i nos będziemy mogli tylko przy pomocy maseczek. Zakazane będą przyłbice, szaliki, chusty, kominy - wymienia Niedzielski.

Jak na razie więc nie sprawdziły się wcześniejsze doniesienia nakazu używania tylko i wyłącznie specjalistycznych chirurgicznych maseczek bądź masek FFP2. Nie można jednak wykluczać, iż rząd nie wprowadzi podobnych restrykcji co Niemcy - tam od pewnego czasu twarz w miejscach publicznych zakrywa się tylko przy pomocy masek medycznych.

Będziemy mieli także do czynienia z regionalizacją obostrzeń, nakazy nie będą jednakowe dla całego kraju. Na ten moment pandemię najbardziej odczuje województwo warmińsko-mazurskie: dzieci klas 1-3 wrócą do nauczania zdalnego. Ponadto zamknięte będą hotele, galerie handlowe, kina, teatry, baseny i korty tenisowe - wypunktował szef MZ.

Osoby powracające z Czech i Słowacji zostaną objęte obowiązkową kwarantanną. Wyjątkiem będą jedynie osoby zaszczepione podwójną dawką szczepionki.

(K.C)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%