Zamknij
REKLAMA

Nowe obostrzenia najpóźniej w czwartek!

19:18, 23.03.2021 | K.C
Skomentuj Fot. gov.pl
REKLAMA

Na dzisiejszej konferencji prasowej, która odbyła się w Wadowicach premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, iż najpóźniej do czwartku zostaną przedstawione nowe obostrzenia związane z pandemią Covid-19.

Dzisiejszego popołudnia premier odwiedził firmę związaną z branżą spożywczą, a następnie spotkał się z dziennikarzami i przekazał nowe informacje o planowanych obostrzeniach. Z konferencji dowiedzieliśmy się, iż nowe restrykcje zostaną przedstawione najpóźniej w czwartek i obowiązywać będą przez dwa tygodnie.

Będziemy komunikować zestaw dodatkowych obostrzeń najpóźniej pojutrze. Co do zakresu czasowego obowiązywania, to będziemy je prezentować na okres dwóch tygodni – czyli tydzień poprzedzający święta Wielkanocy i tydzień po. - poinformował szef rządu

Nieoficjalnie mówi się o tym, iż zostanie zmniejszony limit osób w sklepach oraz kościołach. Prawdopodobnie zostaną też zamknięte markety budowlane i sklepy RTV/AGD, a przemieszczać się podczas Świąt Wielkanocy moglibyśmy tylko w gronie najbliższych. Rząd cały czas rozważa także zamknięcie zakładów fryzjerskich i kosmetycznych.

Czy grozi nam zatem lockdown całkowity podobny do tego sprzed roku? Po przekroczeniu 30 tys. dziennych zakażeń niestety taki scenariusz może okazać się realny, o czym informował w ostatnich dniach doradca premiera do spraw Covid-19 prof. Andrzej Horban.

Premier Morawiecki przekazał również informację, iż do Polski trafi 4 szczepionka dostępna na rynku, firmy Johnson & Johnson. Do końca kwietnia w Polsce ma zostać zaszczepionych 7 milionów osób.

W najbliższych 4-5 tygodniach otrzymamy 7 milionów dawek szczepionek z tego harmonogramu. Oprócz dostępnych szczepionek Pfizera, AstraZeneki i Moderny, od kwietnia będziemy otrzymywać również szczepionkę Johnson & Johnson. - wyjaśniał Morawiecki.

Szef rządu dodał również, iż rosnąca liczba szczepionek jest najlepszym sposobem na zwalczanie wirusa i wygasanie epidemii.

(K.C)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

FifiFifi

0 0

Taaa, zbliża się rocznica smoleńska! Trzeba utrudnić. A jakże..!
Ciekawe czy kaczor będzie ją obchodził publicznie... 05:32, 24.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TymTym

0 1

Dlaczego nie zamyka się kościołów . Przecież tam jest największe zagrożenie cowidem
07:11, 24.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

czytelniczka czytelniczka

1 0

Na jakiej podstawie prawnej wprowadza się ten zamordyzm? Dokładnie - proszę podać podstawę prawną. Bo jak na razie to co mówią owi smutni panowie to opowieści z mchu i paproci, mogę sobie snuć te bajdurzenia do woli. Nadrzędna jest konstytucja. Nie ma stanu wyjątkowego lub stanu klęski żywiołowej, zatem panie M. i panie N. wam kury szczać prowadzić a nie politykę robić - to oczywiście cytat z wypowiedzi, kto zna ten wie kogo, kto nie zna to niech się poduczy. 07:47, 24.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%