Zamknij
REKLAMA

Powstaną nowe obiekty sportowe

11:58, 20.02.2021 | K.C
Skomentuj Fot. wejherowo.pl
REKLAMA

W oparciu o projekty z Budżetu Obywatelskiego miasto podpisało umowy z wykonawcami na wybudowanie dwóch nowych ogólnodostępnych boisk. Przy osiedlu Dzięcielskiego będzie można zagrać w piłkę nożną, natomiast przy Szkole Podstawowej nr 11 w siatkówkę.

Już w najbliższym czasie rozpocznie się realizacja projektu radnego Mariusza Łupiny pod nazwą „Budowa boiska do piłki nożnej przy Osiedlu Dzięcielskiego”. Boisko o wymiarach 20x40 metrów za nawierzchnię posiadać będzie zasianą żywą trawę. Wyposażone będzie w bramki, ogrodzenie i piłkochwyty. Powstać ma do końca czerwca, jednak ze względu na żywą nawierzchnię nie będzie można z niego korzystać co najmniej przez kilka miesięcy po ukończeniu. Trawa musi zostać dobrze ukorzeniona, a to niestety jest proces długotrwały. Otwarcie boiska nastąpi dopiero wtedy, gdy fachowcy stwierdzą gotowość płyty do użytku. Całość inwestycji wynieść ma ok. 300 tys. zł.

Natomiast boisko do piłki siatkowej na podstawie projektu autorstwa Izabeli Sikory przy Szkole Podstawowej nr 11 ma zostać wybudowane do końca lipca br. Wykonane zostanie z nawierzchni poliuretanowej i będzie wyposażone w cztery wysoko zawieszone lampy. Koszt inwestycji to około 240 tys. zł.

Jeśli pandemia koronowirusa nie spowoduje opóźnień w budowie, otwarcia boiska do siatkówki możemy spodziewać się już w wakacje, a do piłki nożnej późną jesienią jeśli tylko nawierzchnia pozwoli.

 

(K.C)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%