Zamknij
REKLAMA

Znęcali się nad bliskimi - zostali zatrzymani

16:28, 06.04.2021 | K.C
Skomentuj Fot. wejherowo.policja.gov.pl
REKLAMA

W minionym tygodniu wejherowscy policjanci otrzymali dwa zgłoszenia dotyczące przemocy domowej - dwóch mężczyzn znęcało się nad swoimi bliskimi. Sąd zadecydował o zastosowaniu tymczasowego aresztu w obu przypadkach.  Mężczyźni odpowiedzą za znęcanie się nad najbliższymi i kierowanie w ich strony gróźb. Jeden z zatrzymanych usłyszał również zarzut dotyczący niszczenia mienia, za to przestępstwo grozi mu 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Wejherowa zostali w ubiegłym tygodniu dwa zawiadomienia dotyczące przemocy domowej.

W pierwszym przypadku 44-letni brat znęcał się nad swoją siostrą. Mężczyzna znieważał ją, wszczynał awantury, groził pozbawieniem życia, zakłócał spoczynek nocny oraz naruszał jej nietykalność cielesną. Został już przesłuchany. Usłyszał zarzut znęcania się oraz kierowania gróźb karalnych.

W drugim zgłoszeniu 74-letni mężczyzna przez kilka lat znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją żoną. W ostatnich dniach groził także innym osobom pozbawieniem życia. Zaatakował również siekierą innego mężczyznę. Poza tym zdewastował dwa samochody. W aucie marki Skoda stłukł lampy oraz zarysował powierzchnie lakierniczą. W aucie marki Chevrolet stłukł lampy tylne, przednie porysował i również zarysował powierzchnie lakierniczą. Mężczyzna został zatrzymany, usłyszał zarzut znęcania się, zniszczenia mienia oraz kierowania gróźb karalnych.

Na podstawie zebranych materiałów prokurator w obu przypadkach wstąpił do sądu o zastosowanie aresztu. Sąd Rejonowy w Wejherowie przychylił się do wniosków. Zatrzymani spędzą najbliższe trzy miesiące w areszcie śledczym.

(K.C)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%