Zamknij

Gryf Wejherowo mocno skomplikował sobie sytuację

22:16, 01.05.2021 | K.C
Skomentuj

WKS Gryf Wejherowo w ostatniej 26. kolejce udał się do Torunia na spotkanie z tamtejszym Pomorzaninem i niestety żółto-czarni przegrali to spotkanie 0-2.

To nie jest udany weekend majowy dla drużyny z Wejherowa. Dzisiejsze spotkanie, bardzo ważne z perspektywy układu tabeli, Gryf przegrał 0-2, czym mocno skomplikował sobie perspektywę utrzymania w III lidze, strata do bezpiecznej 15 lokaty wynosi już 8 punktów, a do końca rozgrywek pozostało 9 kolejek.

Pierwsza połowa dzisiejszego spotkania należała do Gryfa, jednak zawodziła skuteczność pod bramką rywala. Druga odsłona była bardzo pechowa, gdyż samobójcze trafienie w 56 minucie zaliczył bramkarz żółto-czarnych Wiesław Ferra. W 74 minucie wynik podwyższył Rafał Więckowski i Gryf poległ w Toruniu 0-2.

Po dzisiejszym spotkaniu Pomorzanin Toruń awansował na bezpieczne 15 miejsce w tabeli, gromadząc jak dotychczas 33 punkty. Gryf z 25 punktami zajmuje 19 miejsce. Kolejne dwa spotkania WKS rozegra u siebie i konieczne jest zdobycie 6 punktów, w przeciwnym razie utrzymanie w III lidze może okazać się niemożliwe.