Zamknij
REKLAMA

Maseczek pozbędziemy się szybciej? Decyzja jest już podjęta

11:11, 06.05.2021 | Źródło: RMF FM
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne Fot. depositphotos.com
REKLAMA

Wiele wskazuje na to, że 15 maja nie będziemy musieli nosić maseczek na świeżym powietrzu. Polski rząd pracuje już nad regulacjami mającymi uporządkować tę kwestię. 

- Jeżeli wskaźnik zakażeń na 100 tys. osób spadnie poniżej 15 – możliwe będzie zniesienie obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu od 15 maja - zapowiadał na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski. 

Bardzo realne wydaje się przejście od zapowiedzi do czynów. Warunek, od którego uzależnione zostało podjęcie decyzji już został spełniony.

Wskaźnik, w przeliczeniu na całą Polskę, spadł poniżej oczekiwanej wartość, mimo, że do granicznej daty pozostał ponad tydzień. 

Rząd, jak ustalili dziennikarze RMF FM, nawet dziś (6 maja) może opublikować zarządzenie w tym zakresie. Nie oznacza to jednak, że maseczki na zewnątrz znikną od razu. Wszystko wskazuje na to, że z maskami na świeżym powietrzu pożegnamy się z nimi 15 maja.

Bez zmian pozostanie obowiązek zachowania dystansu społecznego. Kiedy nie da się go zachować konieczna będzie maseczka. 

Obowiązek zakrywania nosa i ust pozostanie w przestrzeni zamkniętej, czyli m.in. w sklepach. 

Nowe rozporządzenie ma zawierać także inne ustalenia związane z luzowaniem obostrzeń. Wśród nich ma być obowiązek kwarantanny dla wracających z Indii, RPA i Brazylii. Z tego obowiązku nie będzie zwalniał nawet negatywny test na COVID-19.

(Źródło: RMF FM)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%