Zamknij
REKLAMA

Błyskawiczna interwencja GIS-u. Biedronka wycofuje całą partię mięsa!

18.40, 26.11.2021 D.W. Aktualizacja: 18.51, 26.11.2021
Skomentuj Archiwum DDWłocławek
REKLAMA

Główny Inspektorat Sanitarny opublikował ostrzeżenie dotyczące jednej partii fileta z piersi kurczaka. Biedronka zablokowała już sprzedaż produktu i wycofuje go z obrotu.

Jak poinformował GIS, w jedzeniu, które został wyprodukowano dla spółki Jeronimo Martins Polska, właściciela sieci Biedronka, wykryto salmonellę.

- Mięso drobiowe jest przeznaczone do spożycia po obróbce cieplnej, co minimalizuje ryzyko zakażenia w tym przypadku, jednak ryzyko przeniesienia bakterii z mięsa na inne powierzchnie, niewystarczająca temperatura lub zbyt krótki czas obróbki może prowadzić do zakażenia człowieka i wystąpienia salmonellozy

- wskazał GIS.

Konkretnie chodzi o filet z piersi kurczaka MAP oznaczony numerem partii: 793921 oraz z terminem przydatności do spożycia do 1 grudnia 2021 roku. Producentem mięsa jest Przedsiębiorstwo Drobiarskie Drobex.

Co jeśli zjemy kurczaka z salmonellą?

- Nie należy spożywać produktów z partii objętej komunikatem, w szczególności bez odpowiedniej obróbki termicznej. W przypadku wystąpienia objawów zatrucia pokarmowego po spożyciu wyżej wymienionego produktu, należy skontaktować się z lekarzem - dodali przedstawiciele Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Jak poinformowali w wystosowanym komunikacie właściciele dyskontu, Jeronimo Martins Polska zablokowało już sprzedaż produktu i wycofuje go z obrotu.

(D.W.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

klientklient

0 0

Skoro termin był do 1.12.2021 to trochę się spóżnili...... 10:36, 10.03.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JaJa

1 0

Ja mam wrażenie,że ten problem dokładnie z tym rodzajem mięsa (wierząc,że nim jest...) jest nagminny..już dawno biedronka powinna.miec zakaz odgórny na sprzedaż mięsa .. 17:57, 22.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%