Zamknij

Rodzaj serwera a efekty, czyli jak wybierać hosting

09:58, 09.04.2019 ?.W Aktualizacja: 10:04, 09.04.2019
Skomentuj

Zakładasz swoją pierwszą stronę internetową? A może już posiadasz własny serwis www, który systematycznie notuje coraz większy ruch? Niezależnie od tego, czy dopiero startujesz, czy jesteś już mocno zaznajomiony ze światem wirtualnym, zawsze musisz zwrócić uwagę na odpowiednio dobrany hosting.

Serwer dedykowany

Za najbardziej korzystny wariant uznaje się serwer dedykowany, który stanowi narzędzie, do jakiego otrzymujesz zdalny dostęp. Maszyną możesz swobodnie zarządzać, a także ją indywidualnie modyfikować. Jest to większy wydatek, ale za to otrzymujesz niezawodną opcję, która pozwoli Ci zaprezentować się przed potencjalną grupą Twych odbiorców jako rzetelny i profesjonalny. Bezproblemowo i osobiście przeprowadzane konfiguracje pozwalają na pełne dopasowanie serwera do Twych potrzeb i preferencji. Warto jednak zaznaczyć, że nawet podczas korzystania z usług rekomendowanych firm proponujących serwer dedykowany typu Hekko, które gwarantują non stop wsparcie techniczne swoim klientom, niezbędne jest posiadanie specjalistycznej wiedzy, aby móc personalnie nanosić jakiekolwiek zmiany w zakresie funkcjonowania serwera dedykowanego. Nie jest to zatem zbyt dobre rozwiązanie w przypadku niedoświadczonych użytkowników sieci, czy tych podmiotów, które dopiero rozpoczynają swą przygodę z biznesem wirtualnym.

Hostingi współdzielone

Wybór tego wariantu hostingowania wydaje się być od lat najbardziej rozpowszechniony, co w głównej mierze wynika z faktu, że opcja dzielona jest dużo tańsza niż przykładowo serwer VPS, czy wyżej scharakteryzowany serwer dedykowany. Nie ma porównania, jeśli chodzi o koszty jakie wiążą się z inwestycją we wspomniane hostingi, ale też co za tym idzie z ich funkcjonalnością. Na pewno przy hostingach współdzielonych można jedynie marzyć o bezusterkowości. Awaryjność w takim przypadku jest na porządku dziennym, co często stanowi skutek przeciążenia. Ponadto nie zapominajmy, że współdzielony hosting wiąże się z ograniczonym dostępem, zatem korzystający z takiego rozwiązania nie może samodzielnie zarządzać systemem operacyjnym. Jedyne, na co mogą liczyć klienci firm hostingowych wybierających taką opcję, to posiadanie usługi serwera www oraz poczty. Co do fizycznego narzędzia natomiast, pozostaje ono pod kontrolą dostawcy internetowego.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%