REKLAMA

Bezpłatne badanie znamion na plaży

13:30, 11.08.2017 | D.D.
REKLAMA
Skomentuj

Czerniak skóry to jeden z najniebezpieczniejszych nowotworów złośliwych, ale szybko wykryty jest w 90 proc. wyleczalny. Dlatego po raz kolejny charakterystyczny czarny namiot Rakoobrony stanie na plaży Gdynia Śródmieście. Podczas Letniej Akcji Edukacyjnej od 14 do 20 sierpnia w godzinach 11.00–16.00 będą zachęcać plażowiczów oraz mieszkańców do bezpłatnych badań znamion oraz informować o profilaktyce raka płuca i szyjki macicy. Na chętnych czekają materiały na temat diety antynowotworowej, drobne upominki i strefa dla najmłodszych plażowiczów. A wszystko pod znakiem dbania o zdrowie podczas wypoczynku.

Badanie znamion przeprowadzą lekarze z Kliniki Dermatologii, Wenerologii i Alergologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Wydarzenie odbywa się pod patronatem honorowym Ministerstwa Zdrowia, Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz marszałka województwa pomorskiego i przy wsparciu Gdyńskiego Centrum Sportu oraz Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdańsku.

Letnia Akcja Edukacyjna stanowi odpowiedź na niski stan wiedzy Polaków na temat przyczyn powstawania czerniaka złośliwego i sposobów zapobiegania chorobie. Badania wykazały, że 62 proc. młodzieży szkolnej nie potrafi określić objawów tego typu nowotworu. W ankietach Rakoobrony wiele osób błędnie wskazywało, że symptomem czerniaka są „czarne pieprzyki”, nie wiedząc, iż zaniepokoić powinny również różnokolorowe zmiany.

Z roku na rok bezpłatne badania znamion, odbywające się w charakterystycznym czarnym namiocie kampanii, cieszą się coraz większym zainteresowaniem, a statystyki akcji potwierdzają zasadność jej przeprowadzania. Od początku trwania kampanii Rakoobrona znamiona na skórze przebadało ponad 10 tys. osób, w tym 4400 podczas Letniej Akcji Edukacyjnej.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018