Thriller na Mazowszu i gol na koniec

18:51, 12.08.2017 K.G

Pięć bramek padło w meczu Gryfa Wejherowo ze Zniczem Pruszków.

Remis żółto-czarnych był bardzo blisko, ale zespół gospodarzy pokazał, że walczy do końca i to właśnie Znicz zgarnął 3 punkty. Po tym, jak Gryf dwukrotnie wyrównał wynik spotkania długo utrzymywał się wynik 2-2, ale w 5. minucie doliczonego czasu gry gola na wagę zwycięstwa zdobył Znicz.

Mecz zaczął się fatalnie dla podopiecznych Piotra Rzepki. Zaledwie po czterech minutach Znicz po świetnej kontrze objął prowadzenie – piłkę do bramki skierował Patryk Kubicki, syn Dariusza, wielokrotnego reprezentanta Polski. Wykorzystał on sytuację sam na sam. Gryf szybko stracił gola, ale równie prędko wyrównał wynik – w 10. minucie padł gol wyrównujący autorstwa Jacka Wicona - zawodnik Gryfa dobił strzał Maciejewskiego, który trafił w słupek. Gdy wydawało się, że wynik remisowy utrzyma się do przerwy, gola do szatni strzelili gospodarze – morale żółto-czarnych podłamał Klepczarek.

W drugiej połowie Gryf wytrwale gonił gospodarzy, zdominował zawodników Znicza i w 71. minucie doprowadził do wyrównania za sprawą trafienia Hieronima Gierszewskiego, któremu świetnie dośrodkował Nadolski. Zawodnicy z Wejherowa już prawie mieli ciężko wywalczony punkt, kiedy w samej końcówce meczu Patryk Czarnowski spowodował szał radości gospodarzy – jego gol przechylił szalę zwycięstwa na korzyść Znicza. STrata w środku dała gospodarzom okazję do zabójczej kontry. Gryf nie wznowił już gry...

-W drugiej połowie zdominowaliśmy gospodarzy, którzy mieli ogromne problemy, żeby wyjść z kontratakiem. Ogromnie szkoda, że wracamy z niczym, bo, szczególnie po zmianie stron prezentowaliśmy się dobrze. Zagraliśmy nieporównywalnie lepiej, niż przed tygodniem w meczu z GKS-em Jastrzębie - powiedział nam po meczu trener Rzepka. - Pozostaje liczyć na przełamanie passy, bo bardzo potrzebujemy punktów.

Gryf po trzech kolejkach II ligi jest w kiepskiej sytuacji - ma zaledwie jeden punkt.

Znicz Pruszków – Gryf Wejherowo 3-2

Kubicki 4', Klepczarek 45'+2, Czarnowski 90'+5' – Wicon 10', Gierszewski 71'

Znicz: Misztal – Czarnowski, Długołęcki, Klepczarek, Rackiewicz, Michalak, Machalski, Kubicki, Smoliński, Włodyka, Kucharski, Czarnowski

Gryf: Ferra – Brzuzy, Banaszak, Kamiński, Goerke – Maciejewski, Kołc, Nadolski, Wicon, Gabor - Gierszewski