Passa trwa! Tytani Wejherowo z kolejnym ligowym zwycięstwem

10:17, 06.11.2017 K.G

Znakomitą formę prezentują wejherowscy szczypiorniści. W sobotę wygrali trzeci mecz z rzędu.

Goście, zespół AZS UMK Toruń już na początku w Wejherowie zobaczyli, że czeka ich bardzo trudny pojedynek. Najpierw prowadzenie objęli Tytani, po kilku minutach było 5:4 dla gości. Potem jednak żółto-czerwoni zdobyli pięć bramek z rzędu i od tego momentu zaczęła się kontrola wejherowian w tym meczu. Później mieliśmy grę punkt za punkt, co sprawiło, że pierwszą partię Tytani wygrali dość wyraźnie – wynik po 30 minutach brzmiał 13:9.

Po przerwie gospodarze dali prawdziwy popis gry – ze stanu 13:9 doprowadzili do stanu 20:9 i było już jasne, kto kontroluje to spotkanie. Zespół z Torunia ruszył do odrabiania strat, a w szeregach Tytanów pojawiła się nerwowość – kilka minut przed końcem przewaga zmalała do zaledwie 4 bramek, ale gospodarze nie pozwolili się już bardziej zbliżyć rywalom i ostatecznie wygrali 29:24.

W szeregach Tytanów najwięcej bramek rzucił młody Radosław Sałata (7), po 4 – Piotr Jankowski i Tomasz Bartoś, po 3 bramki – Rafał Wicki i Sławomir Jurkiewicz, a po 2 trafienia zdobyli Robert Wicon, Tomasz Turek, Maciej Nowociński i Michał Przymanowski.

Tytani w obecnych rozgrywkach spisują się bardzo dobrze – ich passa zwycięstw została przedłużona do trzech, a z pięciu meczów wygrali cztery i zajmują 4. miejsce w tabeli. Warto jednak dodać, że dwa z trzech zespołów będących wyżej, niż żółto-czerwoni rozegrali aż o 2 mecze więcej.