Zamknij
REKLAMA

W Luzinie odbyła się Gala Sportu

10:20, 05.12.2017 | K.G
REKLAMA
Skomentuj

Podsumowano mijający rok oraz 10 lat istnienia GOSRiT Luzino.

W sobotę odbyła się jubileuszowa Gala Sportu. Na luzińskiej hali  pojawili się  nie tylko sportowcy, trenerzy, mieszkańcy, władze gminy i lokalni działacze , ale również postacie zasłużone dla polskiej piłki,  trenerzy Reprezentacji Polski, Wojciech Łazarek i Paweł Janas oraz Radosław Michalski, prezes Pomorskiego ZPN i Krzysztof Malinowski z PZPN. Ponadto Galę zaszczycili swoją obecnością m in.: Stanisław Mikołajczyk- wieloletni trener młodzieżowych Reprezentacji Polski i Pomorza i  Jacek Thiel – etatowy członek zarządu Powiatu Wejherowskiego. W ten sposób podsumowano mijający rok oraz 10-lecie istnienia GOSRiT-u Luzino. Uroczystość prowadził Piotra Klecha- dyrektor GOSRiT Luzino, który wraz z władzami gminy, Wójtem Jarosławem Wejerem oraz Przewodniczącym Rady Gminy Luzino, Bartłomiejem Formela wręczyli ponad 200  nagród i podziękowań. Ponadto wręczono również ponad 550 świątecznych upominków, ufundowanych przez Gminę Luzino,  które otrzymali najmłodsi sportowcy.

Zanim jednak rozpoczęło się wręczenie nagród, Piotr Klecha w kilku słowach opowiedział o mijającym 10-leciu. W 2007 roku została oddana do użytku Hala Widowiskowo – Sportowa i to rocznica jej otwarcia uważana jest za narodziny GOSRiT Luzino. Po 10 latach swojej działalności GOSRiT może się poszczycić, że we wszystkich jego sekcjach , sport uprawia ponad 500 dzieci i 200 dorosłych. Najwięcej z nich uprawia futbol. Dzieci i młodzież trenuję w 22 grupach sportowych, z których 11 jest zgłoszonych do rozgrywek ligowych. Ponadto w Luzinie mamy , występujące w IV lidze i B-klasie drużyny Wikedu, 8 zespołów ligi sołeckiej oraz 70 najmłodszych adeptów futbolu w niedawno powstałej Akademii Karola Piątka. Pod tym względem gmina Luzino jest rekordzistą, nie tylko na Pomorzu, co podkreślił w krótkim przemówieniu Radosław Michalski, prezes Pomorskiego ZPN.

Liczne sukcesy mają za sobą również inne sporty, sekcja kickboxingu dochowała się kilkunastu medalistów Mistrzostw Polski, Europy i Świata, sekcja tenisa stołowego ma dzisiaj dwie drużyny, mężczyzn i kobiet, zgłoszone do rozgrywek ligowych, a Magda i Kasia Płotka to etatowe Reprezentantki Pomorza. Ponadto w Luzinie można jeszcze uprawiać: siatkówkę dziewcząt, sporty walki koluchstyl, Aktywni Seniorzy oraz Crosffit Fitness. Ponadto GKS Luzino posiada sekcję Biegów na Orientację

W sumie we wszystkich luzińskich sekcjach trenuje ponad 800 osób w tym 500 dzieci, których szkoli 25 trenerów i instruktorów. Pięciu z nich ma za sobą piłkarską karierę w rozgrywkach centralnych.

Po ceremonii wręczenia nagród, była możliwość porozmawiania z naszymi gośćmi z czego duża grupa nie tylko młodzieży, skorzystała. Trenerzy Janas i Łazarek byli pod wielkim wrażeniem atmosfery panującej na hali oraz ilości ludzi uprawiających sport w Luzinie.

W TYM MIEJSCU znajduje się pełna lista nagrodzonych sportowców, a także sponsorów, osób i instytucji.

 

     

(K.G)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone