REKLAMA

Koniec objazdów. Rondo otwarte

11:53, 01.12.2017 | K.G
REKLAMA
Skomentuj
fot. rumia.eu

Skrzyżowanie ul. Pomorskiej z Gdańską zostało zastąpione rondem. Dziś został na nim otwarty pełny ruch.

Na przecięciu ulic Pomorskiej i Gdańskiej dochodziło do wielu wypadków i kolizji – miało ono opinię najbardziej niebezpiecznego skrzyżowania w Rumi, więc zrozumiałym ruchem władz miasta było zastąpienie go tzw. tondem.

Przebudowa ruszyła w sierpniu – wprowadzone były objazdy. Najpierw wyłączona była południowa część skrzyżowania, a potem, w październiku – północna. Dzisiaj rozpoczął się regularny ruch, w związku z czym objazdy zostały zlikwidowane.

Jak podaje rumski magistrat, ruch na rondzie odbywa się jednopasmowo. Ma to związek z tym, że przez padający deszcz nie ma możliwości namalowania pasów na jezdni. Pasy zostaną więc namalowane, gdy pozwoli na to pogoda.

Rondo otrzymało imię rotmistrza Witolda Pileckiego. Autorem pomysłu jest przewodniczący Rady Miejskiej, Ariel Sinicki, a decyzja została przyjęta jednogłośnie.

-Nie ulega wątpliwości, że Witold Pilecki jest jednym z najważniejszych polskich bohaterów narodowych. Nadanie jego imienia nowemu rondu uhonorowało bohaterską postawę wielkiego patrioty– mówi przewodniczący Ariel Sinicki.

 

(K.G)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

arturartur

0 0

To powinno być już dawno temu zrobione, ale lepiej późno niż wcale :) 12:53, 02.12.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

EdwardEdward

0 0

Jaki związek ma Witold Pilecki z Rumią, z Kaszubami czy w ogóle z Pomorzem? U nas na Pomorzu nie działał. Lepiej gdyby rondo nazwano imieniem Antoniego Abrahama - propagatora polskości Kaszub, który na konferencji wersalskiej rządał przyłączenia Pomorza do Polski. 03:15, 05.12.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Lilus Lilus

1 0

Rondo winno nosic nazwe wielkiego polskiego DUCHOWNEGO dumy naszego narodu ARCYBISKUPA nuncjusza Papieskiego JOZEFA WESOLOWSKIEGO zameczonego w orgiach seksualnych przez chlopcow pchajacych sie do jego lozka na DOMINIKANIE slugi Bozego gloszacego slowo Boze . Uciekiniera na falszywych dokumentach do Watykanu 17:17, 06.12.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone | 2017