Zamknij
REKLAMA

Studenci z Ukrainy odwiedzili powiat wejherowski

16:15, 11.07.2017 | R.K
REKLAMA
Skomentuj

Studentki z Ukrainy, które osiągają najlepsze wyniki w nauce, odwiedziły ostatnio powiat wejherowski.


Gośćmi Gabrieli Lisius, starosty wejherowskiego, była pięcioosobowa delegacja najlepszych studentek filologii polskiej Podkarpackiego Uniwersytetu Narodowego w Iwano-Frankowsku na Ukrainie wraz z opiekunem grupy dr Olgą Lazarowicz, wicedziekan Wydziału Filologii Uniwersytetu Przykarpackiego w Iwano-Frankowsku i docent Katedry Języków Słowiańskich.

- Cieszę, że co roku odwiedzają nas uzdolnione studentki z Ukrainy, które uczą się naszego ojczystego języka. Mam nadzieję, że jesteście zadowolone z pobytu w Wejherowie. Jestem przekonana, że nadal z chęcią i z dobrymi wynikami będziecie się uczyć języka polskiego. Zapraszamy Was ponownie do Polski i do Powiatu Wejherowskiego, a Zrzeszeniu dziękuję za organizację pobytu naszych gości - mówiła Gabriela Lisius, starosta wejherowski.

Goście podzielili się swoimi wrażeniami z 10-dniowego pobytu na terenie powiatu wejherowskiego. Studentki zwiedziły największe atrakcje turystyczne powiatu wejherowskiego, miały okazję poznać regionalną kulturę i zwyczaje, oraz osłuchać się z językiem polskim i kaszubskim.

Spotkania z przedstawicielami delegacji z Ukrainy odbywają się już od 14 lat w ramach podjętej deklaracji obustronnej współpracy między władzami samorządowymi a zarządem wejherowskiego oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego.

- Wasz przyjazd do Wejherowa stanowi nagrodę za osiągnięcia w nauce języka polskiego - mówił Mirosław Gaffka, prezes zarządu ZK-P o/Wejherowo.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018