Zamknij
REKLAMA

Nowoczesny hol w domu jednorodzinnym – jak urządzić?

09:57, 26.04.2018 | Materiały partnera
Skomentuj
Fot. Materiały partnera

Nietrudno się domyślić, że po wielu latach gromadzenia zbędnych przedmiotów coraz więcej osób z upragnieniem spogląda na styl minimalistyczny w nowoczesnej odsłonie. Sprawdź jak urządzić nowoczesny hol.

Osoby, które decydują się na zakup swojego własnego domu, od razu zakładają, że nie będzie w nim miejsca na niefunkcjonalne elementy. I słusznie, zbędne przedmioty i graty trzymane przez wiele lat nie tylko zajmują miejsce, ale także męczą oczy i sprawiają wrażenie nieustannego nieładu.

Nic więc dziwnego, że po zakupie domu, niemal każdy zastanawia się jak urządzić dom w stylu minimalistycznym, jak urządzić nowoczesny salon, lub jak zaaranżować funkcjonalną kuchnię, a w końcu jak stworzyć minimalistyczny hol w nowoczesnym wydaniu. Choć mówi się, że to salon jest sercem domu, to jednak warto pamiętać że hol stanowi niemal jego nieodłączną wizytówkę. To właśnie z holu rozchodzą się liczne ścieżki, prowadzące do pozostałych części budynku.

Pamiętajmy przy tym, że każdy element domu powinien być zgodny z naszym poczuciem estetyki, wszak wyłącznie odpowiednio zaaranżowane wnętrza pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie. Koniecznie zobacz o czym należy pamiętać aranżując nowoczesny hol w minimalistycznej odsłonie.

Nowoczesny hol – o czym pamiętać podczas jego aranżacji?
Spójność kolorystyczna

Dziś każdy wie, że spójność kolorystyczna jest niezwykle ważna, a jej nieobecność może całkowicie zniszczyć zamierzoną aranżację. Decydując się na nowoczesny hol, warto trzymać się wcześniej określonej gamy kolorystycznej. W dzisiejszych czasach najpopularniejsze stały się odcienie szarości, biel, czerń, a czasem wysoce surowe elementy imitujące na przykład surowy beton.

Przejrzystość aranżacji

Zarówno aranżacje w stylu nowoczesnym jak i te w tylu minimalistycznym stawiają na przejrzystość całej aranżacji. Jak ją osiągnąć? Przejrzysta aranżacja wnętrz i niezakłócona przestrzeń może zostać osiągnięta poprzez niemal całkowite zminimalizowanie wysoce niefunkcjonalnych elementów. Warto postawić wyłącznie na nieskomplikowane formy, proste kształty, jednolite kolory, a także na szklane elementy. Doskonale sprawdzą się tutaj transparentne elementy, a jednym z nich są szklane balustrady na schody. Decydując się na balustradę ze szła, ze względów bezpieczeństwa warto wybrać wyłącznie wysokiej jakości mocowania, które sprawią, ze szklane balustrady pozostaną stabilne nawet przez wiele lat od ich montażu. Zarówno uchwyty do szkła jak i mocowania do balustrad można znaleźć na stronie gigastal.pl/uchwyty-do-szkla-i-mocowanie-do-szyb-i-balustrad-c-1.html.

Optyczne powiększenie przestrzeni

Na optyczne powiększenie przestrzeni powinni zdecydować się głównie właściciele niewielkich pomieszczeń, ale nie tylko. Optyczne powiększenie przestrzeni jest zawsze mile widziane w minimalistycznych aranżacjach, a także tam, gdzie króluje styl nowoczesny. Jak osiągnąć optyczne powiększenie? Szklane elementy odgrywają tutaj istotną rolę, jednak nie obejdzie się także bez odpowiedniego rozmieszczenia luster i dobrego oświetlenia holu.

(Materiały partnera)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone