Zamknij
REKLAMA

Prace nad standaryzacją opieki pielęgniarskiej

09:00, 08.08.2017 | D.D.
REKLAMA
Skomentuj

Powołany zespół pracuje w składzie dyrektorów ds. pielęgniarstwa z 4 szpitali św. Wincentego a Paulo w Gdyni, Morskiego im. PCK w Gdyni, Zakaźnego w Gdańsku oraz Specjalistycznego w Wejherowie oraz dyrektorów ds. zarządzania zasobami ludzkimi. Przewodniczy mu Beata Wieczorek–Wójcik, dyrektor ds. pielęgniarstwa ze szpitala w Wejherowie.

-Fakty przemawiają za tezą, że warto standaryzować opiekę pielęgniarską. Idea jest wciąż aktualna i powinna być kierunkiem promowania jakości opieki w Polsce - mówi Beata Wieczorek-Wójcik, dyrektor ds. pielęgniarstwa ze szpitala w Wejherowie. - Wciąż funkcjonują luki między teorią i praktyką, między tym co wiemy a jakie interwencje podejmujemy w opiece nad pacjentem.

W ramach projektu odbędą się m.in. szkolenia dla kadry pielęgniarskiej, w każdym ze szpitali powołani zostaną ambasadorzy bezpieczeństwa czyli liderzy zmian.

-Nasi pacjenci dostają jasny komunikat wdrażania projektu poprawy jakości, który ma na celu zapewnienie funkcjonowania opieki pielęgniarskiej według zasad dobrej praktyki – dodaje prezes Jolanta Sobierańska-Grenda. - Standaryzacja opieki jest gwarantem, że zostanie zastosowany najlepszy z możliwych wariantów opieki. Służy to poprawie jakości z punktu widzenia pacjenta i personelu.

Dzięki rozwiązaniom pacjenci i pracownicy będą mogli podejmować bardziej świadome decyzje dotyczące miejsca pracy i leczenia. Standaryzacja opieki daje bowiem pacjentowi  gwarancję, że  w jego indywidualnym przypadku są stosowane uznane metody postępowania medycznego. Ściśle sprecyzowana ścieżka decyzyjna i organizacja opieki gwarantuje rzetelność i powtarzalność świadczeń realizowanych przez pielęgniarki i położne.       

Ponadto dzięki standaryzacji opieki można będzie łatwiej planować inwestycje, również na poziomie pracowników oraz budować przyjazne środowisko pracy. Z punktu widzenia pracownika podejmującego pracę, ważne będzie wejście w ściśle określoną strukturę działań. Pracodawca z kolei będzie wiedział czego oczekiwać od pracownika, nie ograniczając przy tym jego kreatywności i twórczego myślenia.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018