Zamknij
REKLAMA

Powstanie pierwszy w powiecie "Psi Park"

13:00, 12.04.2018 | D.D.
REKLAMA
Skomentuj
Daria Dunajska

Już wiadomo, że w Redzie powstanie pierwszy w powiecie wejherowskim park dla psów. Pionierska inwestycja zostanie zrealizowana dzięki środkom z Budżetu Obywatelskiego. Inwestycja o nazwie „Psi Park w Redzie” zaistnieje na działce przy ulicy Obwodowej 27. Jej celem będzie stworzenie na terenie miasta wybiegu dla psów na terenie zielonym, wydzielonym i ogrodzonym.

Na bezpiecznej przestrzeni zwierzęta będą mogły swobodnie biegać, załatwiać się i używać swoich zabawek. Projekt obejmie wykonanie bezpiecznego i ogrodzonego terenu, przeznaczonego dla aktywnego spędzania czasu dla psów. Plac zostanie wyposażony w dwie furtki ze śluzą, uniemożliwiającą przypadkowe opuszczenie terenu przez zwierzęta. Wybieg będzie wyposażony w regulamin, kosze na psie odchody z podajnikami biodegradowalnych woreczków i w ławki. Jeśli wystarczy środków finansowych, dodatkowo „Psi Park” zostanie wyposażony w wiatę i poidła dla psów.

Autorem projektu jest Piotr Grudziński, którego wspiera Stowarzyszenie Redzka Kupa Wstydu. Jak podkreśla autor projektu, w Redzie miejsca do spacerowania z psem są ograniczone. Powstanie wybiegu dla psów pozwoli stworzyć miejsce, gdzie właściciel ma zawsze możliwość spuszczenia psa ze smyczy i cieszenia się swobodą swojego pupila. Liczne nieczystości załatwiane przez czworonogów są rzadko sprzątane przez właścicieli, co uprzykrza życie mieszkańcom.

Dzięki parkowi możliwe będzie zaspokojenie potrzeb psów i ich właścicieli oraz rozwiązany zostanie problem puszczania psów bez smyczy w miejscach publicznych. Celem „Psiego Parku” będzie też edukacja w zakresie czystości i sprzątania po swoim psie, która korzystnie wpłynie na czystość chodników, placów i trawników a także poprawi estetykę miasta. Dodatkowo właściciele zwierząt będą mogli wymieniać się uwagami i doświadczeniem co do wychowania, karmienia i leczenia.

Inwestycja ma kosztować prawie 50 tysięcy złotych.

 

REKLAMA

Komentarze (5)

zorrozorro

1 1

W Rumi jest, w Redzie będzie, a we wsi powiatowej co? Nie ma psów? 10:47, 13.04.2018

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

don corleonedon corleone

2 0

we wsi powiatowej wszystko jest psim parkiem 19:12, 13.04.2018


MisiaMisia

2 0

We wsi powiatowej powinni się ostro wziąć za wieśniaków, którzy nie sprzątają po swoim psie. 12:04, 14.04.2018


OlaOla

1 0

Brawo Misia! 19:42, 14.04.2018


psiPARK.plpsiPARK.pl

0 0

W zeszłym roku park dla psów powstał w Rumi, nie jest to więc pierwsza tego typu inwestycja w powiecie. Więcej informacji https://psipark.pl/wybiegi-dla-psow/wybieg-dla-psow-rumia-gdanska-czestochowska-janow/ 10:03, 21.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone