Zamknij
REKLAMA

Razem pomogliśmy Wiktorii!

13:20, 18.05.2018 | R.K
Skomentuj
REKLAMA

Przypomnijmy: przez cały tydzień trwała akcja charytatywna, podczas której zbierane były pieniądze na koncentrator tlenu dla chorej Wiktorii. Akcję, w którą włączyło się również nasze wydawnictwo, zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 8 w Wejherowie, w której uczy się Wiktoria.

Głównym celem było uzbieranie 12 tys. zł na koncentrator tlenu dla dziewczynki chorującej na mukowiscydozę.

Mukowiscydoza to nieuleczalna, wrodzona choroba uwarunkowana genetycznie, polegająca na zaburzeniu wydzielania przez gruczoły zewnątrzwydzielnicze. Schorzenie to najczęściej powoduje zmiany w układzie oddechowym (nawracające zakażenia, które prowadzą do uszkodzenia płuc i niewydolności oddechowej) i przewodzie pokarmowym.

Wiktoria uczy się w SP nr 8 w Wejherowie od lat zmaga się z tą chorobą. W ostatnim czasie jej stan uległ pogorszeniu. Lekarze poinformowali matkę, że dziewczynka będzie potrzebowała koncentrator tlenu. Stacjonarny jest bardzo ciężki i uniemożliwia opuszczanie domu, dlatego potrzebny jest przenośny, który kosztuje około 12 tys. zł.

W szkole zorganizowany został cykl wydarzeń: uczniowie wzięli udział w rajdzie integracyjnym, rozegrano mecz charytatywny w koszykówkę z udziałem władz miasta i powiatu i zaproszonych gości, odbyły się pokazy taneczne, konkursy, oraz Dzień Integracji.

- Akcja zakończyła się sukcesem – podsumowuje Danuta Czernewska, dyrektor szkoły. - Jednej z nauczycielek udało się pozyskać sponsora – firmę, która zakupi przenośny koncentrator tlenu. Natomiast środki, które uzbieraliśmy, będą przeznaczone na zakup inhalatora, który ostatnio się zepsuł. Jeśli jeszcze jakieś pieniądze zostaną, będą przeznaczone na wyjazd Wiktorii na turnus rehabilitacyjny.

Na razie zebrane pieniądze są liczone, ile udało się zebrać dowiemy się w najbliższym czasie.

(R.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA