Zamknij
REKLAMA

Wejherowscy strażacy obchodzili swoje święto

11:48, 25.05.2018 | A.W
REKLAMA
Skomentuj

Były podziękowania, nagrody i gratulacje. Na Placu Wejhera w Wejherowie zorganizowane zostały Powiatowe Obchody Dnia Strażaka.

- Tegoroczne uroczystości Dnia Strażaka mają szczególny charakter – mówił do zebranych bryg. Jacek Niewęgłowski, komendant powiatowy PSP w Wejherowie. - W tym reprezentacyjnym miejscu, na Placu Jakuba Wejhera, my strażacy powiatu wejherowskiego włączamy się w obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, która była również udziałem krajowego ruchu strażackiego.

W ramach uroczystości wyróżniono kilkadziesiąt osób. Zasłużonym wręczono odznaczenia, nagrody i awanse na wyższe stopnie. Dodatkowo odbyło się oficjalne przekazanie samochodu lekkiego członkom OSP Bożepole.

- Za dobrą służbę we wszystkich sferach działalności funkcjonowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie dziękuję wszystkim strażakom i pracownikom cywilnym - mówił bryg. Jacek Niewęgłowski. - Dziękuje również druhom jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu wejherowskiego za ich społeczną, płynącą z potrzeby pomagania służbę.

Przybyli na Plac Wejhera mieli okazję podziwiania sprzętu strażackiego i pojazdów pożarniczych. Nadto uczestnikom uroczystości do zwiedzania udostępniona została Sala Historyczna w wejherowskim ratuszu.

(A.W)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone