Zamknij
REKLAMA

Aktywni seniorzy dbali o kondycję i zdrowie

07:32, 12.06.2018 | A.W
REKLAMA
Skomentuj

Przez niemal pół roku w ramach programu „Aktywny senior” mieszkańcy Rumi w wieku 60+ wykonywali ćwiczenia ruchowe pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Ostatni trening, stanowiący podsumowanie cyklu, odbył się w miniony piątek w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Konsultacje ze specjalistami, porady rehabilitacyjne, stała opieka trenerów oraz udział w ćwiczeniach ruchowych – między innymi z takich usług rumscy seniorzy korzystali przez ostatnie miesiące, dzięki programowi „Aktywny Senior”.

W przedsięwzięcie, które było realizowane we współpracy gminy i rady seniorów z lokalną siłownią, zaangażowało się ponad 100 osób w wieku 60+. Dzięki miejskiemu dofinansowaniu, każdy uczestnik mógł korzystać z programu ćwiczeń, całej oferty klubu oraz saun, płacąc niewiele ponad trzy złote za wejście.

- Spotykaliśmy się dwa razy w tygodniu, w trzech grupach, a co szesnaście spotkań odbywały się kontrolne pomiary oraz analizy składu ciała. Z dumą możemy powiedzieć, że regularne uczęszczanie i korzystanie z programu „Aktywny senior” u 99% seniorów wykazało poprawę kondycji fizycznej. Rekordzista zgubił 7,5 kg tkanki tłuszczowej – mówi Damian Złoch, menadżer klubu i koordynator projektu. – Seniorzy dowiedzieli się również sporo o odżywianiu, odpowiedniej diecie oraz odwiecznym problemie niewystarczającego nawodnienia organizmu. Zorganizowaliśmy również dzień bezpłatnych porad fizjoterapeutycznych – dodaje koordynator.

Ostatni trening, z gościnnym udziałem burmistrza Michała Pasiecznego, stanowił okazję do podziękowań i podsumowań. Dziesięciu seniorów, których metamorfozy były najbardziej znaczące, otrzymało zestawy gadżetów. Natomiast uczestnicy, w podziękowaniu za zaangażowanie i cierpliwość, podarowali instruktorom kwiaty. Nie obyło się też bez tortu.

- Atmosfera zadowolenia, spełnienia i dobrze wykonanego zadania, odczuwana przez organizatorów i  uczestników, wpłynęła na decyzję pana burmistrza o kontynuowaniu zajęć również w okresie lata. Nasi seniorzy zdecydowanie chcą utrzymać zdobytą formę, a nawet podnieść poprzeczkę jeszcze wyżej – podsumowuje Damian Złoch.

Warto zaznaczyć, że to nie pierwsze działanie podejmowane przez gminę na rzecz seniorów. Od 2016 roku obchodzony jest Dzień Seniora, natomiast w ubiegłym roku uruchomiona została Rumska Karta Seniora, dzięki której osoby starsze korzystają z rozmaitych ulg. Ponadto systematycznie przekazywane są kupony rabatowe na seanse kinowe oraz darmowe bilety na wybrane mecze Arki Gdynia.

 

(A.W)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone